Toner do włosów, co warto o nim wiedzieć?

Tonowanie włosów, zastosowanie tonera, jaki toner wybrać? Takie pytania pojawiają się najczęściej w wynikach wyszukiwania dotyczących profesjonalnego farbowania włosów. O tonowanie włosów i produkty z nim związane pyta też coraz więcej klientek pojawiających się w salonach fryzjerskich. Od tonowania można mieć duże oczekiwania, a i efekty nałożenia tonera bywają spektakularne. O tym, co warto wiedzieć w temacie tonerów i dlaczego zyskują one na popularności dowiesz się właśnie z tego wpisu.

Toner do włosów, podstawowe informacje, które warto znać!

Tonowanie włosów to jeden z etapów koloryzacji zapewniający otrzymanie dokładnie takiego efektu farbowania, jaki założyliśmy w koncepcji przy pracach nad stylizacją włosa. Toner to produkt, który sprawia, że farbowanie otrzymuje finalny szlif, korektę, która w wielu przypadkach jest wręcz nieunikniona, by wywołać efekt wow na włosach. Profesjonalne tonery to często stosowany produkt w salonach fryzjerskich, ale można go użyć również w domu, dodając włosom pięknego efektu farbowania. Największym atutem zastosowania toneru na włosach będzie otrzymanie tak głębokiego, jak i trwałego efektu, bez konieczności ponownego farbowania.

Z jakimi wpadkami koloryzacji poradzi sobie toner?

Wiele osób stosuje toner nie po to, by koloryzacja, była jeszcze bardziej udana, ale po to, by uratować finalny efekt, który nie sprostał naszym oczekiwaniom. Za pomocą odpowiednio dobranego tonera można bowiem pozbyć się chociażby żółtych, czy miedzianych refleksów, jak również sprawić, by uzyskany efekt, był dużo bardziej trwały.

Toner może też odświeżyć stary kolor, bez konieczności użycia farby. Jest to jeden z tych atutów, na który zwracamy największą uwagę!

Zastosowanie tonera doceniamy wreszcie również ze względu na jeszcze jeden, bardzo istotny aspekt. Nałożony na uprzednio wykonane pasemka sprawi, że na włosach mogą pojawić się przyjemne dla oka, delikatne refleksy, które pięknie wyglądają przede wszystkim latem w promieniach słońca.

Tonery – największe atuty tego produktu

Jedną z najważniejszych zalet zastosowania tonerów do włosów jest fakt, że nie wnikają one w strukturę włosa, ale pozostają na zewnątrz. Nie posiadają one także amoniaku, który niszczy włosy, a którego też obawia się wiele klientek salonów fryzjerskich. 

Co ważne, tonery alkaliczne, dostępne w ofercie kultowych marek, zapewniają włosom ochronę podczas wykonywanej koloryzacji.

Tonery alkaliczne posiadają też kremową konsystencję i gwarantują efekt pełnego krycia. Będą zatem dużo lepiej sprawdzały się w kwestii odświeżenia koloru.

Tonery to niezawodni pomocnicy podczas koloryzacji włosów. Warto poświęcić nieco więcej uwagi podczas ich wyboru i zawsze upewnić się, czy sięgamy po odpowiedni produkt. Jeśli zastanawiasz się, po który z tonerów sięgnąć to na początek poproś o wsparcie swojego stylistę. Przy kolejnym farbowaniu na pewno poradzisz sobie z tym zadaniem sama. 

Profesjonalne tonery do włosów to wsparcie dla Twojej domowej koloryzacji.

Zobacz także:
Matcha Extreme – naturalny suplement diety pozwalający schudnąć szybko i bezpiecznie
Keto Probiotix – dzięki zjawisku ketozy zgubisz wszystkie zbędne kilogramy
Nootronin – suplement diety wspomagający funkcjonowanie mózgu
Nicosadio – plastry, dzięki którym skończysz z paleniem papierosów
Keto Coffee Premium – suplement diety wspierający odchudzanie z siłą ketozy

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.