Szampon DX2

Szampon DX2 – czy poradzi sobie z wypadaniem włosów

Włosy bywają różne, suche i łamliwe albo przetłuszczające się ze skłonnością do łupieżu. Obie te przypadłości są raczej natury kosmetycznej i problem z nimi może rozwiązać po prostu regularne mycie z użyciem odpowiednio dobranego szamponu. Prawdziwy problem zaczyna się jednak w momencie, kiedy zauważymy znaczne i najczęściej przyspieszone przerzedzanie się fryzury, znak, że włosy zaczynają wypadać. O ile ich ilość jest nieznaczna, mieszcząca się w granicach 100 – 150 dziennie, to nie ma powodu do wpadania w panikę, jednakże w przypadku większych ilości należy zacząć działać bardziej zdecydowanie. Wielu rodzajom łysienia i to praktycznie niezależnie od ich przyczyn, można skutecznie zapobiegać stosując między innymi leczniczy szampon DX2 w charakterystycznej czarnej tubie, znanej z reklam puszczanych w mediach.

Przyspieszone łysienie – jakie są najczęstsze przyczyny tej choroby

łysy mężczyzna

Wypadające włosy, szczególnie w bardzo dużej ilości, mogą stać się przyczyną silnego stresu, powodując ciągle spadającą samoocenę i coraz niższe poczucie własnej wartości. Pierwszym krokiem powinno być oczywiście znalezienie przyczyn dlaczego tak się dzieje, a mogą być one naprawdę zróżnicowane. W większości przypadków nie jesteśmy w stanie rozpoznać ich we własnym zakresie ponieważ ich przyczyna tkwi wewnątrz naszego organizmu. Dlatego, zamiast eksperymentować i narażać się na jeszcze większą utratę włosów, lepiej skorzystać z pomocy specjalisty. Wizyta u trychologa przyniesie wiele korzyści, a przeprowadzone przez niego profesjonalne badania wykażą jasno, co sprawia, że nagle zaczęliśmy łysieć, a najczęstsze tego przyczyny to:

 • braki w higienie nie tylko włosów, ale i skóry głowy, wymagającej tak samo starannej pielęgnacji. Wiele osób w niewłaściwy sposób myje głowę, zbyt intensywnie nacierając ją szamponem, czy nawet drapiąc paznokciami co natychmiast powoduje powstanie podrażnień czy ran mogących osłabiać cebulki i mieszki włosowe. Ich leczenie bywa niekiedy długotrwałe, a podobne uszkodzenia mogą powodować kosmetyki niedobrane do naturalnego pH skóry. Mogą one stać się przyczyną nadmiernego przesuszenia, lecz częściej przetłuszczenia skóry, a intensywne wydzielanie sebum to prosta droga do rozwoju łysienia łojotokowego. Osoby noszące długie włosy muszą z kolei uważać, aby nie związywać ich zbyt mocno, bo mogą zacząć wychodzić całymi garściami;
 • stany napięcia nerwowego, których negatywne skutki odczuwa cały organizm włącznie z włosami. W miarę możliwości unikajmy lub chociaż łagodźmy skutki silnego stresu, bo w przeciwnym wypadku musimy liczyć się z szybko postępującym łysieniem;
 • zaburzenia wydzielania niektórych hormonów, czyli niewłaściwa gospodarka hormonalna organizmu. U mężczyzn dotyczy to przede wszystkim testosteronu, którego właściwy poziom pozwala długo zachować pełną sprawność seksualną, mając jednocześnie olbrzymi wpływ na funkcjonowanie mieszków włosowych. Są one niezwykle wrażliwe na jedną z odmian tego hormonu, dihydrotestosteron (DHT) powodujący najpierw ich osłabienie, a finalnie nawet całkowite obumarcie. Skutek tego jest tylko jeden, wypadające w dużych ilościach włosy, stale powiększająca się łysina i mamy w tym przypadku do czynienia z łysieniem androgenowym;
 • dieta, o której mężczyźni tak nie lubią rozmawiać, często nie zdając sobie sprawy z faktu, że te ich ulubione żeberka, kiełbaski czy karkówka z grilla mogą odbić się negatywnie na stanie owłosienia, a nie tylko spowodować szybko rosnącą nadwagę i otyłość. Ciągłe spożywanie niezdrowego, tłustego i wysokokalorycznego jedzenia grozi wyjałowieniem organizmu z potrzebnych mu witamin i minerałów, niezbędnych także dla prawidłowego wzrostu włosów. Wyrzućmy z menu ulubione czerwone mięso, fast foody, alkohol i inne używki, nadmiar słodyczy, orzeszki i chipsy oraz żywność określaną jako wysoko przetworzoną. Przyda się też zmiana nawyków co napojów, a liczne właściwości sprzyjające zdrowiu włosów ma yerba mate albo zielona herbata;
 • choroby współistniejące w znacznym stopniu rozregulowujące nasz organizm, objawiające się między innymi również łysieniem oraz leki, które są powszechnie stosowane w ich leczeniu. Ich użycie lepiej skonsultować wcześniej z lekarzem, chociaż lepiej pozbyć się jakiejś uciążliwej i niebezpiecznej choroby np. tocznia, niż martwić się o towarzyszące mu przerzedzanie się włosów.

Są to oczywiście tylko niektóre, ale naszym zdaniem najważniejsze przyczyny męskiego łysienia którym na szczęście jesteśmy w stanie sami skutecznie przeciwdziałać. Wystarczy tylko zmienić używany dotychczas szampon na DX2 oraz nawyki żywieniowe, chociaż przyznajemy, że z tym drugim jest już trochę trudniej.

Sprawdź: Ranking preparatów na łysienie

DX2 – skład złożony wyłącznie z naturalnych substancji

Niezależnie na jaki środek przeciwko łysieniu się zdecydujemy, powinniśmy najpierw dokładnie sprawdzić jego skład, zarówno pod kątem skuteczności działania, jak i możliwości wystąpienia ewentualnych skutków ubocznych. Panujący obecnie trend, który my również popieramy, wymusza na producentach szamponów i innych preparatów mających powstrzymać łysienie zastosowanie wyłącznie naturalnych składników. Czasy sztucznych i jednocześnie szkodliwych substancji aktywnych minęły już chyba bezpowrotnie, co cieszy nie tylko miłośników rozwiązań ekologicznych dbających o swoje zdrowie. Podobnie jest w przypadku szamponu DX2, w którym znajdziemy następujące naturalne składniki aktywne decydujące o jego właściwościach:

Formułę nazywaną Pronalen Fibro – Actif

Wynalezioną i opatentowaną przez producenta, złożoną ze starannie dobranych, bioaktywnych cząsteczek docierających do źródła problemu leżącego w głębokich warstwach skóry, w samych cebulkach oraz mieszkach, z których wyrastają włosy. Działając właśnie tam, na poziomie komórkowym, korzystnie wpływają na poprawę kondycji włosów, wydłużają fazę ich wzrostu, powstrzymując w ten sposób przyspieszone i nadmierne wypadanie.

Wyciąg z mięsistych liści aloesu

W tym szamponie noszący nieco egzotyczną nazwę Aloe Babadesis Leaf Juice, składnik, którego zadaniem jest nie tylko zatrzymanie i cofnięcie procesu łysienia, ale również zwiększenie siły naturalnej regeneracji włosa. Sprzyja temu duża zawartość kwasów tłuszczowych Omega – 3, witamin: A, C, E, B oraz minerałów, fosforu, miedzi, żelaza, potasu, sodu i cynku. Aloes jest wykorzystywany w medycynie od stuleci, ceniony za swoje działanie antybakteryjne, przeciwgrzybiczne, przeciwzapalne, stymulację mikro krążenia w obrębie skóry głowy i lepsze jej dotlenienie oraz zahamowanie wydzielania sebum, wspomnianej częstej przyczyny wypadania włosów.

DX2 – wielokierunkowe działanie nastawione na zahamowanie łysienia

szampon DX2 tubka

Działanie szamponu DX2 można śmiało uznać za wielokierunkowe, jednocześnie zapobiegające wypadaniu i pobudzające szybki wzrost nowych włosów. Są one wzmacniane od wewnątrz, stają się grubsze, mniej łamliwe i kruche, odzyskują też swój głęboki, naturalny koloryt i połysk. Szampon docierając do cebulek włosowych, wzmacnia i odbudowuje strukturę włosa, regeneruje też same cebulki. Wystarczy tylko regularnie myć głowę DX2, nanosząc niewielką ilość szamponu na zwilżone włosy i delikatnie go wmasować, spłukując następnie dużą ilością ciepłej wody. Dla uzyskania lepszego efektu warto go również pozostawić na dłuższą chwilę przed spłukaniem.

DX2 – skuteczność po dłuższym stosowaniu i opinie użytkowników

DX2 jest przeznaczony do użycia wyłącznie dla mężczyzn powyżej 18 roku życia, niewskazany dla dzieci, które powinny mieć do niego utrudniony dostęp. Jego skuteczność i końcowy rezultat stosowania zależy od wielu różnych czynników, z których najważniejszym jest konkretny rodzaj łysienia. Niestety nie zawsze działa on tak szybko, jakbyśmy chcieli, czasami trzeba po prostu uzbroić się w cierpliwość i poczekać na pierwsze pozytywne efekty. One również są zróżnicowane, wiele osób nie może się ich nachwalić, ciesząc się z szybko dorastających i gęstniejących włosów, ale zdarzają się też opinie zarówno neutralne, jak i całkowicie negatywne. Na forach dyskusyjnych poświęconych łysieniu można przeczytać między innymi, że doskonale sprawdza się w codziennej higienie, nadając włosom wyjątkowy wygląd, łatwo się rozprowadza i ma przyjemny zapach. Nie zawsze wzrost włosów jest tak duży, jak podaje producent i niekiedy ogranicza się tylko do niewielkiego meszku pojawiającego się głównie w zakolach i na linii czoła. Oczywiście nie jest to regułą, najlepiej samemu wypróbować szampon na swoich włosach i sprawdzić, czy poradzi sobie z naszym łysieniem. Czasami więc okazuje się, że sam szampon, nawet DX2, to za mało i trzeba dodatkowo wesprzeć organizm odpowiednim suplementem diety, najlepiej w tabletkach.

Szybkie i co najważniejsze trwałe powstrzymanie wypadania włosów

Aby raz na zawsze powstrzymać łysienie konieczne jest dostarczenie organizmowi wszystkich niezbędnych do tego składników odżywczych, które będą mogły działać od środka, bezpośrednio w miejscu występowania problemów. Szampony niestety działają głównie na zewnętrzną część skóry głowy, a skoro je natychmiast spłukujemy, to substancje aktywne po prostu nie mają czasu wniknąć w wewnętrzne warstwy skóry. Lepiej więc sprawdzą się tabletki, które znajdziecie w naszym rankingu tabletek przeciwko łysieniu, mające w składzie między innymi substancje opisane poniżej:

Wyciąg ze skrzypu polnego

skrzyp polny

Niepozornej rośliny, którą mylnie uważamy za chwast i usuwamy ze swoich ogródków. Zanim to jednak zrobimy, warto poznać jej liczne właściwości lecznicze i korzystny wpływ na zdrowie włosów oraz skóry głowy. Skrzyp jest jednym z najważniejszych źródeł dostarczających im krzem, pierwiastek niezbędny dla powstrzymania procesu łysienia, nie dziwi więc to, że znalazł się w składzie tabletek. Bierze między innymi udział w syntezie keratyny, materiału budulcowego włosów, wspiera i reguluje pracę gruczołów łojowych zapobiegając zbyt intensywnemu łojotokowi. W ten sposób nadaje włosom nie tylko właściwą strukturę i odporność na niemal wszystkie niekorzystne czynniki zewnętrzne, ale i wyjątkowo estetyczny wygląd, miękkość, połysk i naturalny kolor.

Wyciąg z pokrzywy zwyczajnej

pokrzywa zwyczajna

Kolejnej rośliny przez niektórych nadal uważanej za chwast, jednakże już docenionej w medycynie i to nie tylko naturalnej. Dzieje się tak ze względu na zalety, których nie da się w żaden sposób podważyć, wynikające bezpośrednio ze składu pokrzywy, pełnej najpotrzebniejszych włosom substancji odżywczych, takich jak:

 • witamina A, w naszym organizmie magazynowana przede wszystkim w wątrobie, nazywana też retinolem, beta – karotenem lub prowitaminą A. Jest wręcz niezbędna dla zdrowia, przeciwdziałając rozwojowi wielu groźnych chorób, między innymi tzw. kurzej ślepoty. Reguluje wzrok, wzmacnia układ odpornościowy, ma działanie antybakteryjne i antywirusowe, reguluje procesy metabolizmu komórek skóry, w tym i głowy, pozwalając w ten sposób uniknąć łysienia;
 • witamina C, czyli kwas askorbinowy, której chyba nikomu nie trzeba przedstawiać, znana przede wszystkim z leczenia różnego rodzaju infekcji, grypy czy przeziębień. Jest silnym antyoksydantem usuwającym z organizmu wolne rodniki, przyczynę wielu chorób, także nowotworów skóry. Witamina C pozwala powstrzymać jej naturalne procesy starzenia, dba o właściwe ukrwienie uszczelniając ściany naczyń krwionośnych, reguluje produkcję kolagenu, kolejnego ważnego budulca komórek skóry i wielu innych tkanek naszego ciała;
 • witaminy z grupy B, tiamina (B1), dbająca o właściwy poziom sebum, ryboflawina (B2), dzięki której włosy są odporne na czynniki atmosferyczne, kwas pantotenowy (B5), odpowiedzialny za prawidłowe odżywienie włosów i skóry głowy;
 • liczne minerały: wspomniany krzem, cynk, potas, fosfor oraz żelazo.

Biotyna (witamina B7)

Znana także pod nazwą witaminy H i celowo opisujemy ją osobno, ma bowiem aż tak olbrzymie znaczenie dla powstrzymania wypadania i wzrostu nowych, mocniejszych włosów. Bez biotyny nie jest możliwe prawidłowe funkcjonowanie mieszków oraz cebulek włosowych, zapobiega przesuszaniu się skóry i powstaniu na niej podrażnień, reguluje poziom wydzielania sebum. Dba również o właściwą ilość cholesterolu we krwi, co ma niebagatelne znaczenie w leczeniu i profilaktyce chorób serca oraz układu krążenia.

Aminokwasy, l – cysteina i tauryna

Bez nich również możemy zapomnieć o zatrzymaniu łysienia i odbudowie nadwątlonej nim fryzury. L – cysteina jest kolejną substancją odpowiedzialną za właściwą i niczym niezakłóconą produkcję keratyny i usuwanie wolnych rodników dzięki działaniu antyoksydacyjnemu. Tauryna zaś skutecznie wzmacnia mieszki włosowe poddawane ewentualnemu, destrukcyjnemu wpływowi dihydrotestosteronu.

Zobacz także:
Matcha Extreme – naturalny suplement diety pozwalający schudnąć szybko i bezpiecznie
Keto Probiotix – dzięki zjawisku ketozy zgubisz wszystkie zbędne kilogramy
Nootronin – suplement diety wspomagający funkcjonowanie mózgu
Nicosadio – plastry, dzięki którym skończysz z paleniem papierosów
Keto Coffee Premium – suplement diety wspierający odchudzanie z siłą ketozy

16 thoughts on “Szampon DX2 – czy poradzi sobie z wypadaniem włosów”

 1. Do Hens – proste i jasne 😉 . Tylko chyba nie doczytałeś na co jest ten szampon i traktujesz go jak zwykły kosmetyk. U mnie wypadanie zatrzymało się w ciągu kilku dni, ale i tak biorę jeszcze suplementy w kapsułkach. Najlepiej od razu działać jednocześnie na dwóch frontach.

 2. Problem z wypadającymi włosami zaczął się u mnie niedawno, ale postępuje w zastraszającym tempie. Już sam nie wiem jak sobie z tym poradzić, próbowałem naturalnych metod ale nic nie dały, czy szampon DX2 będzie dobrym wyborem. Poradźcie coś.

 3. Karol, też z tym walczę, zakola robiły się coraz większe i powoli zacząłem się z tym godzić. DX2 możesz używać, dlaczego nie, u mnie co prawda nie do końca zadziałał, ale nie wiadomo jak będzie u Ciebie. Opinie ma różne, lecz moim zdaniem wszystko trzeba samemu wypróbować. Myj nim głowę kilka tygodni i zobacz czy dało to jakieś efekty.

 4. Dla mnie wyrzucone pieniądze, mogłem od razu kupić coś innego. Jako szampon niezły, ale odrastania włosów i zatrzymania wypadania nie zauważyłem. Zresztą nie wierzę, że coś do mycia może być skuteczne, łysienie leczy się od środka, tabletkami.

 5. DX2 najlepiej połączyć z tabletkami, pewne rezultaty można z nim osiągnąć, ale jak da się dodatkowego kopa od wewnątrz organizmu. Kupiłem Profolan, polecany, ma naturalny skład i biorę rano 2 tabletki, a wieczorem myję głowę DX2. Na ten moment, po 3 tygodniach zatrzymało się wypadania, a to już spory sukces.

 6. Stosuję go od kilku miesięcy i nie mam powodów do narzekania, nie rozumiem dlaczego u was jest nieskuteczny. Może najpierw dowiedzcie się jaki typ łysienia macie, od lekarza albo trychologa i dopiero wtedy dobierajcie to co macie używać. U mnie na razie wypadanie udaje się powstrzymać szamponem, to po co mi kolejny suplement do łykania.

 7. Szampon kupiła mi żona, nie chciała się przyznać że przeszkadza jej moja łysinka, więc po prostu znalazłem go pewnego dnia w łazience. Skoro jest, to dlaczego nie używać, a zalety jak dla mnie:
  – niska cena, porównując z innymi środkami na łysienie,
  – dobrze się rozprowadza i spłukuje,
  – przyjemny zapach.

 8. Sylwek, zgadzam się w całe rozciągłości. Higiena to podstawa w leczeniu łysienia, wszystko inne dopiero potem. Najpierw trzeba wzmocnić skórę głowy, oczyścić ją i dopiero potem zaatakować od środka. Czarna tuba stoi na półce i stosuję codziennie, teraz szykuję się jeszcze do zdrowej diety, takiej na wzmocnienie włosów.

 9. Kupiłam dla chłopaka, po tygodniu wyrzucił do śmieci i zrobił mi awanturę, bo zaczęły mu bardziej wychodzić włosy. Teraz lata po specjalistach a ja mam wyrzuty sumienia że dałam się skusić reklamie. Nie polecam!

 10. Dzięki Marianna, też chciałam kupić dla faceta, ale na szczęście weszłam tu i przeczytałam Twój komentarza. Idę jutro z nim do trychologa, zobaczymy co on poleci.

 11. Na wypadanie tylko i wyłącznie suplementacja w połączeniu z właściwą dietą. Wyrzucić wszystko co szkodliwe, zwłaszcza na włosy, info na ten temat można znaleźć w necie i tabletki, ale tylko te z naturalnymi składnikami. Profolan spełnia takie wymagania i potwierdzam skuteczność.

 12. DX2 całkiem niezły stosunek jakości do celu, chociaż mogłoby być lepiej. Skuteczność oceniam na max 4, za wolno działa. Profolan, inna bajka, żadnych kłopotów, dwie kapsułki rano i nie trzeba o niczym więcej pamiętać. Skuteczność na ten moment co najmniej zadowalająca.

 13. Mario, zapomniałeś dodać że DX2 nie nadaje się na łysienie androgenowe, a takie mam. Dlatego już go nie stosuję, resztki moich włosów też nie wyglądały po nim ciekawie, zrobiło mi się siano na głowie. Profolan ma ten Grow 3 specjalnie na problemy z DHT, dlatego tera jest dla mnie numerem 1.

 14. Jak ktoś nie lubi szamponu to są jeszcze tabletki DX2. Skład można znaleźć na ich stronie, nie widziałem tam nic sztucznego. Na tym etapie mi wystarczają, dopiero jak będę bardziej łysiał to przerzucę się na jakieś mocniejsze np. na ten Profolan.

 15. Krótko, zwięźle i na temat. Jak chcecie mieć coś do mycia włosów to kupcie sobie szampon, nawet DX2, ale jak chcecie wyleczyć wypadanie włosów i chcecie żeby wyrosły wam nowe, to kupcie tabletki, Może być Profolan, a najlepiej zapytajcie nawet w aptece, co będzie najskuteczniejsze. Proste?

 16. Zwykłe , proste , niezawodne, tanie i łatwo dostępne

  Mogę dodać poradę z mojego doświadczenia. Wspaniale wpływa na paznokcie włosy i w ogóle na ogólny stan zdrowia codzienne jedzenie płatków owsianych pełnoziarnistych z dodatkiem masy różnych orzechów nasion i odrobiny suchych owoców jak rodzynki żurawina goja jagody suszone maliny jeżyny. Spektrum składników , pierwiastków minerałów witamin jest tak szerokie że nie ma potrzeby zażywania niczego sztucznego . Nie jest to drogie , jest smaczne i każdy poczuje zbawienny wpływ . W żadnym przypadku nie korzystajcie z gotowców z dodatkiem substancji słodzących, jest dużo drożej i wszystko psują wysoko przetworzone dodatki.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.