obstilax

Obstilax – kontrowersyjny skład suplementu na zaparcia

Problemy żołądkowe, większe lub mniejsze, towarzyszą nam niemal każdego dnia, a większości z nich niestety sami jesteśmy winni. Dolegliwości takie jak niestrawności, czy najbardziej uciążliwe wzdęcia są powodowane przede wszystkim niewłaściwą, zbyt ciężką dietą, nadmiernie obciążającą nasz układ pokarmowy. Praktycznie natychmiast odbija się ona na pracy jelit i kiedy zaczynają temu towarzyszyć zaparcia, trzeba poszukiwać środka ułatwiającego wypróżnianie, a jednym z częściej używanych jest Obstilax, nie do końca jednak bezpieczny i skuteczny.

Zaparcia – przyczyny i objawy

kobieta z bolącym brzuchem

Przede wszystkim należy zdać sobie sprawę z tego, że nawracające zaparcia nie są rzeczą, którą możemy sobie zlekceważyć i wynikają one zazwyczaj z naszych błędów żywieniowych, stających przyczyną problemów z codziennym wypróżnianiem. Zdrowy człowiek wypróżnia się średnio 2 razy dziennie przez 5 do 7 dni w tygodniu, więc każde odstępstwo od tej reguły powinno już stanowić powód do niepokoju. Kiedy zaś ta częstotliwość spadnie do 2 – 3 wizyt w toalecie tygodniowo, możemy mówić o zaparciu, objawiającym się wzdęciami i coraz większym bólem brzucha. Wydawać by się mogło, że istnieje tylko jeden rodzaj tej choroby, lecz w rzeczywistości dzielimy ją na trzy podstawowe grupy:

  1. Zaparcia nawykowe, mające podłoże psychiczne, wynikające też z prowadzonego trybu życia, a kłopoty z wypróżnianiem są tu spowodowane stresem, ciągłym brakiem czasu czy niechęcią do korzystania z toalet w miejscu publicznym;
  2. Zaparcia spowodowane współistniejącymi innymi chorobami w obrębie przewodu pokarmowego. Mogą też być powodowane niedoczynnością tarczycy, złą przemianą materii czy zmianami neurologicznymi.
  3. Zaparcia czynnościowe, których przyczyną są zaburzenia funkcjonowania jelit, zwłaszcza ich perystaltyki oraz brane na to schorzenie leki.

Obstilax – nie do końca bezpieczny skład

Najlepiej jest przeciwdziałać zaparciom w ich początkowym stadium, kiedy objawy nie są jeszcze tak nasilone. Z pewnością najważniejsza będzie zmiana diety, usunięcie z niej wszystkich ciężkostrawnych produktów, ale kiedy poczujemy ten ból i charakterystyczny ucisk w brzuchu, często sięgamy właśnie po Obstilax, którego używanie wiąże się jednak z pewnym, i to niemałym ryzykiem.

Według zalecenia producenta nie powoduje on żadnych skutków ubocznych, czemu jednak przeczy skład preparatu, w którym oprócz składników całkowicie bezpiecznych, znajdziemy też inne, wzbudzające co najmniej pewne kontrowersje. Jedna tabletka zawiera między innymi:

senes
  • ekstrakt z liści senesu, powstający z owoców i liści krzewów stączyńca, którego właściwości lecznicze są znane już od X wieku, a początkowo używano go w państwach arabskich, skąd trafił również na nasz kontynent. Liście rośliny zawierają sennozydy mające silne działanie przeczyszczające dzięki pobudzeniu perystaltyki jelit, powodującej lepsze przemieszczanie się zalegającej w nich treści pokarmowej, co w rezultacie ułatwia opróżnianie. To właśnie ten składnik jest przedmiotem licznych dyskusji specjalistów, wskazujących na fakt, że w dużych ilościach może być silnie uzależniający, a nawet zadziałać odwrotnie, powodując jeszcze silniejsze zaparcia, skurcze i bóle brzucha;
korzeń cykorii
  • ekstrakt z korzenia cykorii, do którego z kolei nie można mieć żadnych zastrzeżeń, będący bogatym źródłem wielu substancji odżywczych korzystnie wpływających na nasze zdrowie. Jedną z nich, najistotniejszą w leczeniu zaparć, jest inulina, naturalny probiotyk, chroniący zarówno jelita, jak i cały układ pokarmowy przed groźnymi w skutkach stanami zapalnymi. Inulina stymuluje też rozwój prawidłowej flory bakteryjnej jelit, usuwając jednocześnie wszystkie toksyny, pobudzając wątrobę do zwiększonego wydzielania żółci. Cykoria zawiera również dużą ilość błonnika pokarmowego, niezbędnego do prawidłowego trawienia.

Obstilax – dawkowanie, działanie i skutki uboczne

obstilax

Suplement jest przeznaczony do użycia wyłącznie dla osób dorosłych, a zlecana dawka to zaledwie 1 tabletka na dobę, brana o dowolnej porze dnia, chociaż lepiej wziąć ją wieczorem, popijając dużą ilością wody. Obstilax można brać maksymalnie przez 2 tygodnie, a jeśli po tym czasie objawy nie ustąpią, to trzeba będzie zwrócić się o pomoc do lekarza. W tym właśnie miejscu wchodzi kolejny element ryzyka, bo środki oparte na senesie powinno się stosować wyłącznie doraźnie, a w wielu sytuacjach lepiej po prostu ich unikać. Co z tego, że praca jelit może ulec pewnemu usprawnieniu, kiedy przedawkowanie senesu niesie ze sobą niezwykle poważne skutki uboczne, dlatego absolutnie nie wolno używać go:

  • w stanach zapalnych jelita grubego;
  • przy niewydolności nerek i układu krążenia;
  • w czasie ciąży i karmienia piersią, może bowiem zagrozić zdrowiu, a nawet życiu dziecka;
  • w czasie menstruacji;
  • przy stanach zapalnych kłębków nerwowych;
  • przy żylakach odbytu i krwawieniu jelitowym.

Senes może stać się również przyczyną powstania innych schorzeń, powodując między innymi poważne zaburzenia gospodarki wodno – elektrolitowej organizmu, prowadzące nawet do krwiomoczu czy białkomoczu. Choroby te mogą niekorzystnie wpłynąć na pracę serca, powodując zaburzenia jego rytmu.

Fibre Select – bezpieczna i skuteczna alternatywa?

Jak widać na powyższych przykładach, Obstilax może niekiedy przynieść nam więcej szkody niż pożytku, lepiej więc poszukać innego środka, dzięki któremu szybko i bezpiecznie pozbędziemy się uciążliwych zaparć. Takim, którego stosowanie nie niesie ze sobą żadnych skutków ubocznych jest Fibre Select, oparty na roślinnych składnikach, takich jak:

  • opisany wyżej wyciąg z korzenia cykorii;
  • błonnik jabłkowy;
  • błonnik lniany,
  • wyciąg z łupiny nasiennej babki lancetowatej.

Fibre Select szybko poradzi sobie ze wszystkimi dolegliwościami układu pokarmowego, oczyszczając organizm z toksyn, regulując procesy trawienne, przemianę materii, poziom złego cholesterolu we krwi i wspomagając jednocześnie skuteczną kurację odchudzającą. Można go kupić za pośrednictwem strony internetowej producenta, w niskich cenach, korzystając z wielu atrakcyjnych promocji.

Fibre Select
Zobacz także:
Matcha Extreme – naturalny suplement diety pozwalający schudnąć szybko i bezpiecznie
Keto Probiotix – dzięki zjawisku ketozy zgubisz wszystkie zbędne kilogramy
Nootronin – suplement diety wspomagający funkcjonowanie mózgu
Nicosadio – plastry, dzięki którym skończysz z paleniem papierosów
Keto Coffee Premium – suplement diety wspierający odchudzanie z siłą ketozy

3 thoughts on “Obstilax – kontrowersyjny skład suplementu na zaparcia”

  1. Liści czy wszystkiego innego z senesu nie polecam, a nawet zdecydowanie odradzam. Brałam kiedyś inne środki z nim w składzie i długo nie mogłam się od nich uwolnić. Uzależniają strasznie i już sama nie wiedziałam czy są skuteczne, czy po prostu muszę je brać.

  2. Dlatego nieufnie podchodzę nawet do ziół, one też mają negatywne skutki, a w dużych ilościach szkodzą. Coś opartego na senesie można wziąć od czasu do czasu, ale trzeba pilnować, aby nie przesadzić. Czytałam, że pomagają też na schudnięcie, ale jeśli utrata wagi ma polegać na przeczyszczaniu, to dla mnie jest coś nie tak.

  3. Wszystko tylko nie senes, nie mogę pojąć dlaczego na nim jest oparta większość środków przeczyszczających skoro tak szkodzi. Są przecież inne zioła, które mają podobne działanie i można je stosować bez żadnego ryzyka. Po co samemu rujnować sobie zdrowie i wywoływać inne choroby. Wystarczy znaleźć coś z dużą ilością błonnika i rezultat będzie taki sam.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.