Nootronin

Nootronin – suplement diety wspomagający funkcjonowanie mózgu

Tempo, w jakim żyjemy we współczesnym świecie, sprawia, że coraz częściej zdarza nam się zapomnieć o istotnych sprawach, prywatnych lub zawodowych. Jednocześnie mamy wrażenie, że nasz mózg pracuje na zwolnionych obrotach i nie wykorzystujemy pełni swoich możliwości umysłowych. Ten niekorzystny stan można na szczęście zmienić, a pomóc może suplement diety Nootronin, stworzony dokładnie w tym celu, wprowadzenia pracy naszego mózgu na całkiem nowy poziom.

Czym jest mózg i jaką funkcję pełni w ludzkim organizmie?

aktywność ludzkiego mózgu

O mózgu można śmiało powiedzieć, że jest najważniejszym organem w ludzkim ciele, pełniącym funkcję nadrzędną wobec niemal wszystkich innych, sterującym ich pracą. Mózg ma średnią masę od 1200 do 1400 gramów, a jego pofałdowana powierzchnia waha się, w zależności od płci, od 1100 do 1300 centymetrów sześciennych. W budowie mózgu możemy wyróżnić cztery najważniejsze części, razem tworzące mózgowie:

 • dwie półkule mózgowe, połączone ze sobą, każda złożona z kilku części, płata czołowego, odpowiedzialnego za ruch i odczuwanie emocji, ciemieniowego, gdzie przetwarzane są bodźce czuciowe. Pozostałe trzy płaty to skroniowy, analizujący bodźce słuchowe i węchowe, potyliczny, gdzie trafiają bodźce wzrokowe, oraz brzeżny, dzięki któremu odczuwamy strach, smutek czy przyjemność;
 • międzymózgowie, którego poszczególne elementy odpowiadają za przekazywanie impulsów nerwowych do kory mózgowej, regulację temperatury ciała, płodność i pracę układu hormonalnego, w tym wydzielanie melatoniny, hormonu regulującego rytm dobowy i poprawiającego jakość snu;
 • pień mózgu, a jego zadanie to kontrola podstawowych czynności życiowych, zachowania świadomości, oddychania czy funkcjonowania serca i układu krążenia;
 • móżdżek, bez którego nie byłoby możliwe zachowanie równowagi, ruch gałek ocznych, koordynacja ruchowa, czy regulacja napięcia mięśniowego potrzebnego do poruszania się.

Od czego zależy prawidłowe funkcjonowanie mózgu?

Na pracę naszego mózgu i pozostałych elementów układu nerwowego może wpływać wiele różnych czynników. Często prowadzą one do jej osłabienia, dlatego tak ważne jest wspomaganie zdolności intelektualnych i pamięci kapsułkami Nootronin. Spośród czynników mogących negatywnie wpływać na ludzki mózg, trzeba wyróżnić:

 • brak aktywności fizycznej, ruchu na świeżym powietrzu, czego skutkiem jest niedotlenienie mózgu osłabiające jego kondycję;
 • niewłaściwy sposób odżywiania, brak w diecie podstawowych składników odżywczych, witamin i minerałów, lecz za to pełno w niej tłuszczów trans, soli, białego cukru, czy żywności wysoko przetworzonej;
 • za mała ilość wypoczynku w ciągu doby, niewysypianie się i niska jakość snu, co może prowadzić nie tylko do bezsenności, ale i osłabienia mózgu, w skrajnych przypadkach nawet do jego trwałego uszkodzenia;
 • picie alkoholu i nałogowe palenie papierosów, przyczyny nieodwracalnych zmian w mózgu spowodowanych przez toksyny i niedotlenienie;
 • stres, chorobę cywilizacyjną współczesnego społeczeństwa, której efekty mogą przyczynić się do osłabienia połączeń między neuronami i zaburzeń przesyłania bodźców nerwowych.
Nootronin

ZAMÓW NOOTRONIN TERAZ

Nootronin – które składniki zapewniają jego wysoką skuteczność?

Działanie suplementu diety Nootronin jest wielopoziomowe, przede wszystkim stymuluje mózg do większej aktywności. Korzystnie wpływa to na poprawę zdolności umysłowych, pamięci, koncentracji i funkcji poznawczych. Składniki aktywne tych kapsułek są w stu procentach naturalne i nie mają działań niepożądanych. Należy jednak sprawdzić, czy nie któryś z nich nie wywoła indywidualnej reakcji alergicznej, na co producent nie ma żadnego wpływu. Każda kapsułka Nootronin zawiera takie związki, jak:

Ekstrakt z liści zielonej herbaty

Jednego z najpopularniejszych na świecie gatunków tego napoju, cenionego także za bogactwo składników odżywczych i własności sprzyjające zdrowiu. Zielona herbata ma w składzie witaminy B, C, E i D oraz witaminę K. Ich działanie wspiera l-teanina, kofeina, flawonoidy, polifenole, kwasy fenolowe oraz cynk, fluor, mangan, miedź i potas, razem mające wpływ na właściwości:

 • stymulujące mózg do podwyższonej aktywności;
 • wzmacniające osłabioną pamięć i ułatwiające przyswajanie dużych ilości nowych informacji;
 • redukujące symptomy zmęczenia i przyspieszające regenerację organizmu, także po dużym wysiłku umysłowym;
 • wzmacniające układ sercowo-krążeniowy, w tym naczynia mózgowe;
 • antyoksydacyjne, chroniące komórki, także mózgu, przed destrukcyjnym oddziaływaniem wolnych rodników.

Ekstrakt z korzenia żeń-szenia

Rośliny, której właściwości lecznicze są wręcz legendarne, czemu sprzyja bogaty skład korzenia żeń-szenia i to niezależnie od jego odmiany. Są to saponiny triterpenowe, witamina A, witamina B1, tiamina, witamina B3, niacyna, witamina C, witamina E oraz minerały, cynk, magnez, potas, wapń i żelazo. To dzięki nim ma właściwości:

 • antyoksydacyjne, zwalczające wolne rodniki;
 • pobudzające i dodające energii;
 • regulujące pracę mózgu i układu nerwowego;
 • wzmacniające pamięć, koncentrację i funkcje poznawcze;
 • redukujące skutki stresu, poprawiające nastrój i samopoczucie psychiczne.

Ekstrakt z bacopa monnieri

Kolejny składnik aktywny suplementu Nootronin to wyciąg z bacopa monnieri, znanej też pod nazwą bakopa drobnolistna lub brahmi. Za jej działanie odpowiada obecność flawonoidów, fitosteroli, kwasów organicznych, alkaloidów i przede wszystkim saponin steroidowych, takich jak bakozydy A i B. Najważniejsze właściwości bakopy drobnolistnej to:

 • usprawnienie i przyspieszenie przewodnictwa nerwowego;
 • dokładniejsze dotlenienie mózgu dzięki poprawie przepływu krwi;
 • wzmocnienie pamięci, koncentracji i zdolności uczenia się:
 • lepsze radzenie sobie ze stresem i innymi stanami napięć nerwowych;
 • działanie uspokajające i przeciwdepresyjne;
 • ochrona przed ryzykiem rozwoju choroby Alzheimera.

Kwas L-glutaminowy

Aminokwas będący materiałem budulcowym wielu białek, jakie wchodzą w skład naszego organizmu. Oprócz tego pełni niezwykle ważną funkcję neuroprzekaźnika w układzie nerwowym, jego obecność warunkuje funkcje poznawcze mózgu, przede wszystkim naszą zdolność do zapamiętywania i przetwarzania informacji. Zwiększa jednocześnie koncentrację, usprawnia przebieg procesów metabolicznych, reguluje poziom glukozy we krwi i poprawia funkcjonowanie układu pokarmowego.

Witaminy z grupy B

Ostatnim składnikiem, jaki znalazł zastosowanie w kapsułkach Nootronin, są witaminy należące do grupy B. Mają znaczenie nie tylko dla prawidłowego funkcjonowania mózgu i układu nerwowego, ale i ogólnego stanu zdrowia. W tym przypadku użyto wzmocnionej dawki dwóch spośród całej tej licznej grupy:

 • witaminę B6, noszącą fachową nazwę pirydoksyny, biorącą aktywny udział w procesie syntezy neuroprzekaźników, dopaminy i adrenaliny, odpowiedzialnych za niczym niezakłócony przesył impulsów nerwowych. Pirydoksyna poprawia też funkcje poznawcze, wzmacnia pamięć i koncentrację oraz ogólne funkcjonowanie mózgu i układu nerwowego,
 • witaminę B12, znaną też jako kobalamina, a jej niedobór może prowadzić do poważnych schorzeń neurologicznych, także wpływa na zwiększoną syntezę neuroprzekaźników, przeciwdziała uszkodzeniom mózgu i układu nerwowego, bierze udział w procesie tworzenia ich komórek oraz chroniącej nerwy otoczki mielinowej.

Nootronin – jakie jego działanie podkreślają opinie użytkowników?

Nootronin

Skład suplementu diety Nootronin predysponuje go do zastosowania w celu wspomożenia pracy mózgu i pozostałych elementów tworzących nasz układ nerwowy. Mogą nas do tego przekonać jego rozliczne właściwości sprzyjające zdrowiu, które w swoich pozytywnych opiniach podkreślają zarówno specjaliści w tej dziedzinie, jak i osoby regularnie biorące te kapsułki. Do najważniejszych ich zalet zaliczają:

 • dostarczenie mózgowi substancji odżywczych niezbędnych do wydajniejszej pracy;
 • bezpieczny, naturalny skład bez skutków ubocznych, z wyjątkiem sytuacji przedstawionych wyżej;
 • efektywniejszą produkcję neuroprzekaźników, w tym wspomnianej dopaminy i adrenaliny;
 • poprawę funkcji poznawczych, zdolności uczenia się, pamięci i koncentracji;
 • rozszerzenie naczyń krwionośnych, dzięki czemu poprawia się przepływ krwi i możliwe jest dokładniejsze dotlenienie mózgu.

Nootronin – gdzie można go kupić?

Jeśli chcecie poprawić funkcjonowanie swojego mózgu, to musicie zacząć stosować te wzmacniające go kapsułki, które można kupić poprzez stronę internetową producenta. Daje to gwarancję najlepszej na rynku ceny i możliwość skorzystania z atrakcyjnych promocji obniżających cenę zakupu. Wystarczy tylko w formularzu kontaktowym podać swoje imię, nazwisko i numer telefonu, a resztę formalności załatwia się w rozmowie z oddzwaniającym konsultantem.

ZAMÓW NOOTRONIN TERAZ

Zobacz także:
Matcha Extreme – naturalny suplement diety pozwalający schudnąć szybko i bezpiecznie
Keto Probiotix – dzięki zjawisku ketozy zgubisz wszystkie zbędne kilogramy
Nootronin – suplement diety wspomagający funkcjonowanie mózgu
Nicosadio – plastry, dzięki którym skończysz z paleniem papierosów
Keto Coffee Premium – suplement diety wspierający odchudzanie z siłą ketozy

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.