Niquitin Mini (opinie, cena, efekty…) – czy miniaturowe pastylki na rzucenie palenia rzeczywiście są skuteczne?

Niquitin Mini to małe pastylki do ssania ukryte w ładnym, poręcznym opakowaniu, które mają stanowić tajną broń dla osób chcących pożegnać się z nałogiem nikotynowym. Kiedy nachodzi nas ochota na papierosa sięgamy po drażetkę, a po kilku chwilach chętka na puszczenie dymka znika… Brzmi bardzo obiecująco, jednak czy te pastylki to trwały i skuteczny sposób na rzucenie palenia?

Drażetki Niquitin Mini – działają czy nie działają?

drażetki Niquitin Mini

Jedni mocno je sobie chwalą, inni są zdania, że czegoś im brakuje i nie do końca są tym, czego się spodziewali, jeszcze inni uznają je za nieskuteczne. Pastylki Niquitin Mini podobnie jak inne preparaty na rzucenie palenia, oceniane są w różnie – każdy reaguje bowiem na poszczególne środki w sposób indywidualny, każdy ma też swoją własną drogę do rozstania się z nałogiem.

Czym są pastylki Niquitin Mini? Nie ma w nich niczego wyszukanego. Należą do grupy preparatów opartych na nikotynie, a więc ich zadaniem jest „oszukanie” organizmu i zaspokojenie głodu nikotynowego bez konieczności sięgnięcia po papierosa.

Zalety pastylek Niquitin Mini

Tabletki Niquitin Mini przeznaczone są do ssania, posiadają łagodny miętowy smak, są nieduże, szybko się rozpuszczają i tak samo szybko redukują nikotynowy głód. Uwagę przykuwa ich gadżeciarskie opakowanie, które kształtem i gabarytami przypomina zapalniczkę. Pudełeczko jest nieduże, poręczne, wygodne w użytkowaniu i zapewnia ekspresowy dostęp do pastylki w momencie, kiedy mocno jej potrzebujemy.

Drażetki Niquitin Mini kupimy w dwóch wariantach – z większą (4 mg) i mniejszą (1,5 mg) zawartością nikotyny, co stanowi ich duży atut. Dla palacza, dla którego jedna (lub więcej) paczka papierosów dziennie to standard, dawka 4 mg nikotyny w jednej pastylce jest w sam raz. Ale dla kogoś, kto wypala 5 czy 10 papierosów na dobę, byłaby już zbyt wysoka.

Dla osoby chcącej zerwać z paleniem, tabletki Niquitin Mini mogą stanowić duże wsparcie. Przyczyniają się do zmniejszenia częstotliwości sięgania po papierosa, pozwalają szybko ujarzmić nikotynowy głód, pomagają stłumić nieprzyjemne objawy związane z odstawieniem papierosów (np. rozdrażnienie, kłopoty z koncentracją). Jednak pastylki te nie są pozbawione wad.

Wady pastylek Niquitin Mini

Po pierwsze, zażywając Niquitin Mini tak naprawdę nie uwalniamy się od uzależniającej nikotyny, a jedynie zmieniamy sposób jej aplikacji. Nikotyna cały czas w nas krąży, łatwo więc w którymś momencie powrócić do papierosów. Po drugie, kuracja tabletkami Niquitin Mini niesie ryzyko przedawkowania nikotyny i zatrucia organizmu, np. jeśli zażywamy je za często lub jeśli łączymy je z paleniem papierosów.

Po trzecie, istnieje cała lista skutków ubocznych, które mogą wystąpić po tych pastylkach – bóle i zawroty głowy, nudności, bóle brzucha, skoki ciśnienia, nerwowość, podrażnienie gardła etc. Niestety owe efekty uboczne pojawiają się u sporej ilości osób.

Niquitin Mini – cena

Cena Niquitin Mini nie jest zbyt mocno wygórowana – na jedno opakowanie pastylek wydamy tyle, ile na paczkę papierosów – około 15 zł. Przynajmniej teoretycznie. Ostateczna cena zależy bowiem od danej apteki, koszt może być zatem wyższy. Druga sprawa to ilość pastylek w jednym opakowaniu – jest ich tylko 20, więc musimy się liczyć z dość częstymi wizytami w aptekach, chyba, że zrobimy sobie pokaźny zapas.

Niquitin Mini – opinie

Jak już wspomniałam, każdy ma indywidualną drogę do rzucania nałogu, toteż nie ma się co dziwić, iż opinie o Niquitin Mini są zróżnicowane. Jednak najczęściej podkreślana jest średnia skuteczność tego preparatu. Owszem, pozwala on ograniczyć ilość wypalanych papierosów i tym samym osłabić nałóg, jednak nie jest to sposób, by rozstać się z paleniem definitywnie. Pojawiają się też bardziej skrajne opinie o Niquitin Mini. Niektórym pastylki te pomogły stopniowo zejść do zerowej ilości wypalanych papierosów. Są też osoby, którym nie pomogły wcale – wywołały tylko szereg skutków ubocznych, a ochoty na zapalenie nie stłumiły w ogóle.

Czy jest jakaś alternatywa dla tabletek z nikotyną?

Jeśli chcesz pozbyć się nikotyny z organizmu i uwolnić ciało od nałogu, warto sięgnąć po sprawdzony suplement diety, który wspomoże oczyszczanie organizmu z toksyn, a jednocześnie zahamuje apetyt na palenie. Ja polecam Nicorix, który pomógł mi rzucić papierosy na stałe!

Nicorix

Przeczytaj moją recenzję Nicorix

Zobacz także:
Matcha Extreme – naturalny suplement diety pozwalający schudnąć szybko i bezpiecznie
Keto Probiotix – dzięki zjawisku ketozy zgubisz wszystkie zbędne kilogramy
Nootronin – suplement diety wspomagający funkcjonowanie mózgu
Nicosadio – plastry, dzięki którym skończysz z paleniem papierosów
Keto Coffee Premium – suplement diety wspierający odchudzanie z siłą ketozy

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.