meridia

Meridia – niebezpieczny i szkodliwy preparat na odchudzanie

Skuteczna walka z nadwagą i otyłością wymaga stosowania równie skutecznych środków odchudzających, nierzadko farmakologicznych. Co roku pojawia ich się całe mnóstwo, jednak nie wszystkie są bezpieczne w użyciu,  niektóre mogą powodować wyjątkowo nieprzyjemne skutki uboczne, a w wielu przypadkach stanowią też zagrożenie dla zdrowia. W tzw. drugim obiegu pojawiają się też leki, które zostały uznane za nielegalne na terenie całej Unii Europejskiej i należy do nich też Meridia, wycofana z obiegu już w 2010 roku.

Meridia – skład chemiczny i działanie

Ten specyfik pojawił się na rynku ponad 10 lat wcześniej, w 1997 roku i według założenia producentów miał stanowić korzystną alternatywę dla innych środków hamujących nadmierny apetyt, stając się z czasem lekiem wręcz  kultowym. Stosowały go przede wszystkim kobiety dążące do jak największej redukcji wagi, w jak najkrótszym czasie, lecz szybko okazało się, że Meridia nie tylko odchudza, ale może stać się przyczyną co najmniej poważnych schorzeń, a jej przedawkowanie  grozi nawet śmiercią pacjenta. Tylko w samej Wielkiej Brytanii z powodu tego leku zmarło kilkanaście osób, kolejne kilka tysięcy zapadło na różne, trudne do wyleczenia choroby, a dane te potwierdzają nie tylko brytyjskie media.

Za takie szkodliwe działanie odpowiada przede wszystkim czynnik aktywny, a Meridia zawiera wyjątkowo niebezpieczny, którym jest sibutramina. Jest to organiczny związek chemiczny, powszechnie stosowany w leczeniu nadwagi tzw. lek anorektyczny, blokujący właśnie łaknienie, dzięki bezpośredniemu działaniu na układ nerwowy, powodując wydzielanie takich hormonów jak serotonina i dopamina. Zwiększa też intensywność procesu termogenezy, ułatwiającego szybsze spalanie tkanki tłuszczowej, przyspieszając jednocześnie przemianę materii i zwiększając produkcję glikogenu w mięśniach.

Meridia – występujące efekty uboczne

Na tym właśnie polegała jej skuteczność, dwupłaszczyznowe działanie, z jednej strony na zahamowanie apetytu, a z drugiej na lepsze spalanie kalorii. Osoby stosujące ten lek odczuwały co prawda początkowe pozytywne efekty, szybszą utratę wagi, większą wydajność organizmu, czy energię do wysiłku fizycznego, ale tak naprawdę wszystko to odbywało się niestety kosztem zdrowia. Lista skutków ubocznych wynikających z użycia sibutraminy jest długa, a lekarze specjaliści wskazują między innymi na:

  • Meridia
    podwyższenie ryzyka wystąpienia zawałów serca oraz udarów mózgu;
  • możliwość zwiększenia ciśnienia krwi, co w rezultacie prowadzi do nadmiernego obciążenia mięśnia sercowego, przyspieszenie tętna, co może skończyć się groźną niedomykalnością zastawek;
  • dolegliwości ze strony układu pokarmowego, nudności, wymioty i uciążliwe biegunki;
  • problemy natury psychicznej, sibutramina charakteryzuje się bowiem niezwykle silnym działaniem psychoaktywnym objawiającym się dużymi wahaniami nastroju, nerwowością, a w skrajnych przypadkach niepohamowaną agresją i całkowitym brakiem panowania nad swoimi zachowaniami. Powoduje też zaburzenia koncentracji, pamięci, prowadząc często do narastającej depresji i myśli samobójczych;
  • zaburzenia łaknienia, a niekiedy i jego całkowitą utratę, co stanowi zagrożenie nawet dla życia, oprócz tego zaburzenia smaku i ciągłe uczucie suchości w jamie ustnej;
  • narastające problemy ze snem, prowadzące do bezsenności, co również odbija się negatywnie na psychice;
  • zaburzenia cyklu miesiączkowego u kobiet, a u mężczyzn stopniowe osłabienie potencji, które w rezultacie może doprowadzić do trwałej impotencji.

Powyższe skutki uboczne już powinny być znakiem ostrzegawczym przed stosowaniem tego środka, lecz mimo całkowitego zakazu sprzedaży, nadal jest on dostępny w drugim obiegu. Zanim jednak po niego sięgniemy, warto zastanowić się, czy droga do szczupłej, smukłej sylwetki ma jednocześnie oznaczać całkowite zrujnowanie swojego zdrowia i wieloletnie leczenie wywołanych przez Meridię chorób.

Meridia – opinie i bezpieczna alternatywa z naszego rankingu

warzywa i sztućce na wadze

Niestety, mimo wielu ostrzeżeń, zawsze znajdzie się ktoś, lekceważący zalecenia lekarzy, ale robi to wyłącznie na swoją własną odpowiedzialność. Opinie, przeważnie negatywne, jakimi cieszy się Meridia wśród miłośników odchudzania w większości jednoznacznie pokazują ryzyko, jakie wiąże się z jej zażywaniem, począwszy od pogorszenia ogólnego stanu zdrowia, aż po silne uzależnienie od sibutraminy, wymagające podjęcia leczenia odwykowego. Ostrzeżenia te, również ze strony licznych specjalistów, są na tyle sugestywne, że zdecydowanie lepiej jest poszukać innych środków o podobnym działaniu, której jednak są całkowicie bezpieczne, wolne od tego zakazanego składnika aktywnego.

Takie tabletki, o starannie dobranym i przede wszystkim przemyślanym składzie, znajdziecie w naszym rankingu najlepszych tabletek odchudzających. Zebraliśmy tam wyłącznie te, których stosowanie jest bezpieczne, wynikające z użycia naturalnych składników i nie niesie ze sobą żadnego ryzyka wystąpienia skutków ubocznych.

Zobacz także:
Matcha Extreme – naturalny suplement diety pozwalający schudnąć szybko i bezpiecznie
Keto Probiotix – dzięki zjawisku ketozy zgubisz wszystkie zbędne kilogramy
Nootronin – suplement diety wspomagający funkcjonowanie mózgu
Nicosadio – plastry, dzięki którym skończysz z paleniem papierosów
Keto Coffee Premium – suplement diety wspierający odchudzanie z siłą ketozy

4 thoughts on “Meridia – niebezpieczny i szkodliwy preparat na odchudzanie”

  1. Powiem krótko i dosadnie, trzeba być kretynem żeby takie coś brać. Widziałam na przykładzie kilku koleżanek co Meridia zrobiła z ich organizmami i nie rozumiem, jak można być tak nieodpowiedzialnym. Są przecież inne, bezpieczniejsze środki.

  2. Alinko, to przecież jasne. Ludzie chcą jak najszybciej rezultatów, dlatego są w stanie ryzykować swoim zdrowiem. Czasami wymusza to na nich środowisko, a przecież każdy chciałby być szczupły, tylko nie wszystkim starcza cierpliwości, żeby osiągnąć to w mniej ryzykowny sposób. Potem przychodzi rozczarowanie, bo zdrowie zrujnowane, a jojo takie, że wstyd wyjść z domu.

  3. Najgorsze jest to, że ten syf została zakazany, a ludzie nadal go biorą. Ścigałbym raczej tych, którzy go sprzedają, bo jak nie będzie dostępny nawet w sieci, to nikt nie będzie się więcej nim truł. Handel czymś takim powinien być traktowany na równi z narkotykami i tak samo bezwzględnie ścigany przez policję.

  4. Szkodliwe nawet przy zalecanych dawkach. W ulotce pisali ile brać, a efekty były straszne. Zaczęło się od zawrotów głowy, a potem było jeszcze gorzej, doszły wymioty, kołatanie serca, duszności, a psychika siadła tak, że zacząłem bać się sam siebie. Wyrzuciłem po kilku tabletkach i stanowczo odradzam!

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.