kalms

Kalms – czy pomoże rozwiązać problemy z zasypianiem?

Bezsenność to jedna z najpoważniejszych chorób, uważana już wręcz za społeczną i jak mówią przeprowadzone badania, dotykającą niemal 30 procent społeczeństwa. Jest to niezwykle uciążliwa dolegliwość bezpośrednio wpływająca na ogólne samopoczucie zarówno fizyczne, jak i psychiczne. Polega przede wszystkim na zaburzeniu naszego dobowego rytmu aktywności i odpoczynku, w tym również snu, dlatego stanowi tak poważne zagrożenie dla zdrowia. Jeśli znajdziemy się w takiej sytuacji, należy przede wszystkim uspokoić organizm, wyciszyć go, zwłaszcza wieczorem, a najlepiej zastosować odpowiednie środki nie tylko usuwające objawy stresu, pomagające też jednocześnie zasnąć, a jednym z nich jest produkt leczniczy o nazwie Kalms.

Bezsenność – objawy i przyczyny choroby

mężczyzna nie może zasnąć

Bezsenność, nazywana inaczej insomnią, to choroba, której w żadnym przypadku nie wolno lekceważyć. Nieleczona może mieć znaczące konsekwencje, doprowadzając nie tylko do zaburzeń natury psychicznej, ale również stopniowego fizycznego wyniszczenia organizmu, zaburzenia pracy wielu ważnych układów i narządów wewnętrznych. Bezsenność może przyjmować różne formy, najczęściej mamy do czynienia z jej krótkotrwałą odmianą, trwającą np. przez kilka dni, jeśli jednak przekracza ona kilka tygodni albo i więcej, jest już to zdecydowanie powód do niepokoju. Niestety, liczba cierpiących na to osób nieustannie wzrasta i co ciekawe, taki stan rzeczy częściej spotyka kobiety niż mężczyzn, ale obie te grupy mogą zaobserwować u siebie charakterystyczne, trudne do przeoczenia objawy:

 • trudności z zaśnięciem;
 • towarzyszące temu bóle głowy;
 • koszmary senne;
 • lekki, czujny sen, budzenie się przy najlżejszym bodźcu;
 • wahania nastroju;
 • zwiększone ryzyko wystąpienia wielu chorób, zwłaszcza układu krążenia, czy chorób o podłożu psychicznym.

Jeśli zauważymy je u siebie, powinniśmy natychmiast poszukać fachowej pomocy, choćby farmaceuty, mogącego nam zalecić odpowiedni lek, taki jak właśnie Kalms, ułatwiający zasypianie, warto także wcześniej zdiagnozować przyczyny naszej bezsenności, którymi mogą być:

 • życie w nieustannym stresie, zaburzającym normalne funkcjonowanie organizmu;
 • brak aktywności fizycznej, a wiele problemów ze snem pozwala rozwiązać nawet zwykły spacer na świeżym powietrzu;
 • zmienne godziny snu, niekładzenie się spać o tej samej porze;
 • niewłaściwa, zbyt tłusta i ciężkostrawna dieta;
 • przyjmowanie niektórych leków powodujących nadmierne pobudzenie;
 • współistniejące choroby takie jak nadciśnienie tętnicze, niewydolność serca, astma, nadczynność tarczycy, czy zaburzenia gastryczne np. zgaga.

Kalms – naturalny, roślinny skład mający ułatwiać zasypianiem

kalms

Nie każda bezsenność wymaga od razu użycia najsilniejszych środków farmakologicznych, leków dostępnych tylko na receptę, które może przypisać wyłącznie lekarz specjalista np. psychiatra. W wielu przypadkach mogą równie skutecznie pomóc ogólnodostępne produkty lecznicze, a jednym z często polecanych jest Kalms. Mogą go brać wszystkie osoby narzekające na wymienione wyżej zaburzenia snu i zasypiania, a wpływ na skuteczność ma jego skład, w którym znajdziemy naturalne substancje roślinnego pochodzenia, zestaw ziół mający według producenta skutecznie wyciszyć i uspokoić organizm przed snem:

 • wyciąg ze sproszkowanych szyszek chmielu, rośliny od stuleci wykorzystywanej w medycynie właśnie ze względu na swoje właściwości, będącej sprawdzonym remedium na uspokojenie i zdrowy, mocny sen. Wykazuje dużą skuteczność we wszystkich stanach napięcia nerwowego, usuwa skutki stresu, a kojąc w ten sposób rozdygotane nerwy, ułatwia zasypianie;
 • wyciąg z korzenia kozłka lekarskiego, znanego z pewnością pod nazwą waleriany, kolejnego zioła powszechnie stosowanego na sen i uspokojenie. Wyciągi uzyskiwane z korzenia oraz kłączy tej rośliny działają na zasadzie bezpośredniego wpływu na odśrodkowy układ nerwowy, powodując zmniejszenie jego napięcia i w ten sposób zlikwidowanie uczucia niepokoju. Dochodzi do pełnego odprężenia psychicznego i można w związku z tym również spokojnie zasnąć, a sam sen jest lepszej jakości i ulega znacznemu wydłużeniu;
 • wyciąg z goryczki żółtej, również korzenia tej rośliny, usuwający przede wszystkim problemy trawienne, czasami tak intensywne i uciążliwe, że mogą zakłócać prawidłowy wypoczynek, zwiększając wydzielanie śliny oraz soków trawiennych.

Kalms – zalecane dawkowanie i możliwe skutki uboczne

Kalms jest przeznaczony dla osób powyżej 12 roku życia, cierpiących na łagodne stany napięcia nerwowego wpływające niekorzystnie na jakość snu i utrudniające samo zasypianie. Aby uzyskać maksimum efektów jego działania, należy ściśle trzymać się wskazań producenta odnośnie do dawkowania, zalecającego brać trzy tabletki trzy razy dziennie, w sytuacji, kiedy interesuje nas tylko działanie uspokajające. Jeśli zaś cierpimy na wymienione wyżej problemy z zasypianiem, można przyjąć dodatkową, czwartą dawkę Kalms bezpośrednio przed snem.

Mimo całkowicie naturalnego roślinnego składu preparatu istnieją jednak pewne przeciwwskazania co do jego stosowania, z którymi bezwzględnie należy się zapoznać, co pozwoli uniknąć wystąpienia ewentualnych skutków ubocznych. Najczęściej jest to po prostu uczulenie na którykolwiek z jego składników, Kalms nie jest też zalecany dla kobiet w ciąży lub karmiących piersią, może bowiem mieć niekorzystny wpływ na zdrowie dziecka. Zakazane jest także łączenie tabletek z alkoholem, nie mają jednak one istotnego wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych, chociaż lepiej zachować należytą ostrożność, nie wchodzą też w niepożądane interakcje z innymi lekami. Skuteczność preparatu możemy ocenić na dobrą, jednak jeśli zaburzenia snu, czy stany niepokoju nerwowego są bardzo nasilone, to może on okazać się za słaby. Lepiej więc zdecydować się na alternatywę, charakteryzującą się naszym zdaniem większą skutecznością, Melatolin Plus, także w stu procentach naturalny i również dostępny bez recepty.

Melatolin Plus

Melatolin Plus – skład gwarantujący zdrowy i mocny sen

Jest to chętnie wybierany przez pacjentów suplement diety ułatwiający zasypianie i gwarantujący taki wypoczynek, jakiego domaga się nasz organizm. Melatolin Plus również oparto na stuprocentowo naturalnych, roślinnych składnikach, substancjach dobranych w taki przemyślany sposób, aby maksymalnie zintensyfikować ich działanie, a w każdej tabletce znajdziemy ich dokładnie dopasowane dawki:

 • melatoninę, organiczny związek chemiczny naturalnie występujący w organizmie człowieka, wytwarzany w szyszynce, regulujący nasz wewnętrzny zegar biologiczny. Od jej właściwego poziomu bezpośrednio zależy sposób, w jaki zasypiamy, jakość snu i jego prawidłowy rytm, a za jej produkcję odpowiada między innymi natężenie światła i np. w dzień jest ona całkowicie zatrzymana;
 • wyciąg z melisy lekarskiej, zawierający substancje ułatwiające odprężenie i zrelaksowanie organizmu. Stosuje się ją między innymi w stanach silnego rozdrażnienia, stresu czy często obecnie spotykanym zespole przewlekłego zmęczenia;
 • l – tryptofan, związek, który musi być dostarczany razem z pożywieniem, wpływający pozytywnie na funkcjonowanie układu nerwowego;
 • ekstrakt z szyszek chmielu, którego działanie dokładnie opisaliśmy powyżej;
 • wyciąg z kwiatu szafranu, kolejny składnik o potwierdzonym działaniu uspokajającym i antydepresyjnym, dzięki czemu możemy zachować pełny spokój i równowagę emocjonalną nawet w stresujących sytuacjach;
 • ashwagandhę, czyli witanię ospałą, roślinę wykorzystywaną w medycynie naturalnej niemal od 3000 lat, zalecaną w stanach osłabienia spowodowanego silnym stresem. Zawiera substancje będące naturalnymi antydepresantami, poprawiające zdrowie psychiczne w stopniu umożliwiającym normalne zasypianie;
 • ziele rumianka pospolitego, którego właściwości uspokajające, rozluźniające i nasenne były już znane naszym Mamom i Babciom;
 • witaminę B6, korzystną dla układu nerwowego, a najnowsze badania wykazały, że odgrywa ważną rolę w wydzielaniu serotoniny, gwarantującej mocny, głęboki sen.

Melatolin Plus – działanie i stosowanie

Melatolin Plus

O pozytywach stosowania Melatolin Plus można by pisać całymi godzinami, dlatego ograniczymy się tylko do najistotniejszych kwestii, czyli właśnie zdrowego snu. Tabletki są przeznaczone dla wszystkich, którzy mają z tym problem, i to niezależnie od stopnia jego nasilenia. Jego działanie sprowadza się do minimalizacji negatywnych efektów stresu, uspokojenia rozbieganych myśli, skrócenia czasu niezbędnego do zaśnięcia. Melatolin Plus ma także niezwykle korzystny wpływ na ogólne samopoczucie psychiczne, co automatycznie przekłada się na jakość naszego snu, pozwalającą co rano budzić się w pełni wypoczętym.

Osiągnięcie tego wszystkiego umożliwiają już dwie tabletki dziennie, najlepiej brane około godziny przed snem, popijane dużą ilością wody, ułatwiającej szybsze rozpuszczenie się wszystkich składników aktywnych. Stosowanie Melatolin Plus jest w stu procentach bezpieczne, nie zanotowano żadnych skutków ubocznych jego używania, maksymalne efekty daje regularna kuracja trwająca kilka miesięcy, a pierwsze zauważymy już po wzięciu pierwszej dawki.

Suplement można zamówić prosto od producenta, składając zamówienie na jego stronie internetowej, a koszt zakupu jednego opakowania to tylko 159 zł. Lepiej jednak skorzystać z promocji pozwalających kupić 3, a nawet 6 w niższej cenie i zapewnić sobie zapas na całą kurację.

Zobacz także:
Matcha Extreme – naturalny suplement diety pozwalający schudnąć szybko i bezpiecznie
Keto Probiotix – dzięki zjawisku ketozy zgubisz wszystkie zbędne kilogramy
Nootronin – suplement diety wspomagający funkcjonowanie mózgu
Nicosadio – plastry, dzięki którym skończysz z paleniem papierosów
Keto Coffee Premium – suplement diety wspierający odchudzanie z siłą ketozy

5 thoughts on “Kalms – czy pomoże rozwiązać problemy z zasypianiem?”

 1. Rozwiązuje wszystkie możliwe problemy z zasypianiem, chyba że ktoś ma jakąś chorobę, ale i w tym przypadku pomaga. Brałam przedtem różne rzeczy na sen i mogę z doświadczenia powiedzieć, że nic nie równa się z Melatolin Plus, cena może trochę za wysoka, ale warto tyle zapłacić i przesypiać spokojnie każdą noc.

 2. Kalms czy Melatolin Plus, jedno i to samo, bo nawet skład podobny więc dużej różnicy nie widzę. Naprawdę skuteczne to są leki nasenne od lekarza, bo problemy ze snem powinien leczyć psychiatra a nie suplementy z internetu.

 3. Grażyna_Modlin

  Marek, o skuteczności decyduje właśnie skład, a Melatolin Plus ma zdecydowanie lepszy, bo oprócz szyszek chmielu zawiera też melatoninę, a jak masz jej za mało to o zaśnięciu możesz sobie pomarzyć. Leki może i są lepsze, ale po co faszerować się psychotropami jak tak samo pomoże to co jest naturalne i nieszkodliwe, bo te genialne tabletki na senne to mają więcej skutków ubocznych niż zalet.

 4. Grażyna ma rację, a obecnie jest odejście od sztucznych środków nasennych na rzecz tych naturalnych. Chemia szkodzi w każdym przypadku, a skoro zioła były stosowane przez setki lat, to nie rozumiem dlaczego teraz też nie mają pomóc. Nieważne jaki suplement się wybierze, ważne jest z czego się składa, a nikt nie podważy np. właściwości usypiających chmielu. Ja osobiście wybrałam Melatolin Plus, działa bardziej kompleksowo i szybciej, bo jak wezmę wieczorem dwie tabletki to wystarczy pół godzinki i odpływam, a rano zero efektów zmęczenia z poprzedniego dnia.

 5. Teraz prawie wszystko kupuje się w internecie, leki i suplementy też, nie dziwi mnie taka forma dystrybucji. Jak coś sprzedaje producent to chociaż mam gwarancję że dostanę działający oryginał a nie jakieś placebo, albo truciznę, bo podobno takie przypadki też się zdarzają. Kalms znam, brałem, ale ten drugi też wygląda ciekawie, więc może się zdecyduję, bo trzeba coś zmienić 😉

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.