Johimbina – czy rozwiąże problemy z erekcją i pomoże schudnąć?

Męskie problemy z potencją, czyli najczęściej niemożność uzyskania prawidłowej i długotrwałej erekcji, dotykają co roku coraz więcej mężczyzn, zazwyczaj powyżej 40 – 50 roku życia. Początkowo lekceważone i zrzucane na karb zmęczenia lub stresu w pracy, stopniowo nasilają się, będąc powodem narastającej frustracji, a nieleczone we właściwy sposób mogą nawet doprowadzić do impotencji. To staje się z kolei powodem poważnych problemów w związku, a niezaspokojenie seksualne własne i partnera to prosta droga do silnej depresji wymagającej interwencji lekarza specjalisty. Najlepiej więc nie lekceważyć zaistniałej sytuacji i zastosować odpowiednie leczenie, a jednym z najbardziej znanych preparatów pomagających usunąć przyczyny kłopotów z erekcją jest johimbina. Używa się jej również jako spalacza nadmiaru tkanki tłuszczowej, a czy jest skuteczna i bezpieczna wykażemy w dalszej części tekstu.

Problemy z erekcją – jakie są ich przyczyny i jak je skutecznie leczyć

mężczyzna na łóżku

Każdy, kogo spotkają zaburzenia wzwodu, powinien sobie przede wszystkim zdać sprawę z tego, że nie jest to powód do wstydu, tylko taka sama choroba, jak inne, chociaż jej przyczyny mogą być zróżnicowane. Właśnie one powodują, że sposób leczenia musi być indywidualnie dobierany dla każdego pacjenta, chociaż substancje takie, jak johimbina wykazują się szerokim spektrum działania, pomagając wyjątkowo licznej grupie sfrustrowanych mężczyzn.

Najczęstsze przyczyny problemów z erekcją

 • podłoże psychiczne, lęk przed zbliżeniem lub niechęć do niego często wynikająca z zahamowań wyniesionych z dzieciństwa, ze sposobu wychowania ukazującego seks jako coś całkowicie nagannego;
 • silny, długotrwały stres i równie silne zmęczenie fizyczne, wynikające np. z charakteru wykonywanej pracy lub problemów w życiu prywatnym;
 • współistniejące choroby, przede wszystkim serca oraz układu krążenia, miażdżyca, nadciśnienie tętnicze, czy równie groźna cukrzyca;
 • zbyt niski poziom testosteronu i inne zaburzenia hormonalne;
 • powikłania po udarze mózgu;
 • schorzenia kręgosłupa skutkujące naciskiem lub uszkodzeniem rdzenia kręgowego;
 • choroby neurologiczne;
 • picie dużych ilości alkoholu i nadużywanie innych używek, w tym i palenie papierosów.

Zobacz także: Testolan – jak podwyższych poziom testosteronu.

Najważniejsze jest jak najszybsze i właściwe rozpoznanie u siebie jednej z powyższych przyczyn, jednak w większości przypadków mogą pomóc ogólnodostępne środki, afrodyzjaki właśnie takie jak johimbina.

Johimbina – pochodzenie tego popularnego afrodyzjaka

Nie da się ukryć, że słowo johimbina jest znane większości mężczyzn, bynajmniej tych w średnim wieku, a niesamowite historie opowiadane o jej działaniu w istotny sposób wpłynęły na nadal istniejącą popularność. Niektóre z tych historii niewiele mają wspólnego z rzeczywistością, lecz jej skuteczności na podniesienie męskiego libido nie da się zaprzeczyć, zyskała też inne zastosowanie, jako substancja stymulująca metabolizm tłuszczu i pozwalająca się pozbyć jego nadmiaru z różnych części ciała.

Johimbina przywędrowała na nasz kontynent z Afryki, gdzie jest pozyskiwana z kory drzewa o nazwie johimba, nazywanego inaczej drzewem potencji i od wieków używana jako afrodyzjak. Kora wydziela alkaloid o wyjątkowo skomplikowanym wzorze chemicznym, C21H26O3N2, a z niego w procesie syntezy chemicznej uzyskuje się chlorowodorek johimbiny, znany na rynku farmaceutycznym już od lat pięćdziesiątych ubiegłego stulecia. Johimbina w takiej postaci dodawana jest do licznych leków na erekcję i sprzedawana całkowicie legalnie, także w naszym kraju, gdzie znajduje się na liście środków dostępnych oczywiście tylko na receptę.

Johimbina – właściwości i działanie na potencję

johimbina

Johimbina, jako środek korzystnie wpływający na potencję, zyskała uznanie pacjentów i lekarzy leczących tego typu schorzenia, jednak jej używanie nie do końca przynosi takie efekty, jakich po niej oczekujemy. Jest przede wszystkim substancją o wyjątkowo silnym działaniu pobudzającym, co w niektórych przypadkach może mieć dosyć przykre konsekwencje dla zdrowia.

Po zażyciu johimbiny dochodzi do szybkiego wzwodu, głównie dzięki działaniu zawartej w niej tryptaminy, wpływającej na zwiększenie wydzielania noradrenaliny w układzie współczulnym oraz epinefryny w nadnerczach. Pobudzany jest tzw. ośrodek odpowiedzialny z erekcję znajdujący się w rdzeniu kręgowym, bardziej rozszerzają się też naczynia krwionośne doprowadzające krew do członka. Dodatkowo johimbina dobrze wpływa na ogólne samopoczucie psychiczne, wprawiając w znakomity nastrój, zwiększa także wrażliwość na odczuwanie bodźców dotykowych, co powoduje lepsze odczuwanie doznań płynących z seksu.

Johimbina – dawkowanie i możliwe skutki uboczne

Decydując się na stosowanie leków na potencję zawierających w swoim składzie johimbinę, należy zachować szczególną ostrożność i postępować zawsze zgodnie z zaleceniami lekarza. Największy problemem jest fakt, że tak naprawdę nie udało się określić, jaka jej dawka jest w pełni bezpieczna dla zdrowia. Większość lekarzy zaleca nieprzekraczanie 50 mg na dobę, najlepiej w 3 dawkach i tylko w tym przypadku nie zaobserwowano efektów niepożądanych, a w przypadku przedawkowania johimbiny mogą one być naprawdę poważne. Wiele osób wręcz ryzykuje swoim zdrowiem, a nawet życiem, kupując niesprawdzone, nieatestowane preparaty z niepewnych źródeł, dostępne zazwyczaj nielegalnie. Nie ma co tak ryzykować, zwłaszcza że lista możliwych skutków ubocznych johimbiny jest naprawdę długa i znajdziemy na niej między innymi takie dolegliwości jak:

 • niekontrolowany wzrost ciśnienia krwi;
 • kołatanie serca;
 • silne bóle i zawroty głowy mogące prowadzić nawet do utraty przytomności;
 • gwałtowne reakcje alergiczne, zaczerwienienia skóry;
 • nudności, a nawet wymioty;
 • nadmierną potliwość;
 • zaburzenia zdolności motorycznych, drżenie mięśni;
 • halucynacje przy dużym przedawkowaniu.

Ponadto istnieje wiele przeciwwskazań, których również nie należy lekceważyć, a wszystko, co zawiera johimbinę, jest stanowczo niewskazane dla panów narzekających na:

 • choroby tarczycy;
 • nadciśnienie tętnicze i inne choroby serca oraz układu krążenia;
 • wrzody żołądka i dwunastnicy.

Johimbiny nie powinno się też mieszać z innymi lekami, z którymi może wchodzić w interakcje, szczególnie tymi mającymi w składzie wspomnianą tyraminę.

Johimbina – odchudzanie na własne ryzyko

Mimo że głównym zastosowaniem johimbiny jest pomoc w zaburzeniach erekcji i innych problemach z męskim libido, wiele osób decyduje się również na użycie jej jako substancji wspomagającej odchudzanie. Robią tak na własne ryzyko, a skutki takiej nieodpowiedzialności mogą okazać się naprawdę tragiczne. W sieci co rusz możemy natknąć się na informacje, niestety ponownie z niesprawdzonych źródeł, jakoby johimbina skutecznie spalała tkankę tłuszczową, ułatwiając szybką utratę wagi. Jest w tym wiele prawdy, substancja ta faktycznie intensyfikuje procesy lipozy, czyli spalania tłuszczu z miejsc, w których nagromadziło się go najwięcej, czyli z ud lub brzucha, lecz za jaką wysoką cenę?

Większość odchudzających się w ten sposób nie przestrzega żadnych zaleceń, wielokrotnie przekraczając dopuszczalne dawki, co prawie natychmiast skutkuje opisanymi powyżej efektami ubocznymi i zamiast utraty wagi czeka ich długotrwałe i kosztowne leczenie, na które w wielu przypadkach może już być za późno. Są przecież inne preparaty, suplementy diety oparte na stuprocentowo bezpiecznych, naturalnych składnikach, dzięki którym nie tylko odzyskamy naszą męskość, jednocześnie zyskując szczupłą, umięśnioną sylwetkę bez grama tłuszczu.

Eron Plus – erekcja i potencja zawsze na najwyższym poziomie

eron plus

Pierwszym takim suplementem, polecanym także przez licznych specjalistów, jest Eron Plus, dzięki któremu problemy z erekcją staną się tylko przykrym wspomnieniem. Dostajemy do ręki skuteczny zestaw, składających się z dwóch tabletek, z których jedną bierzemy regularnie dwa razy dziennie, a drugą Eron Plus Before, jak sama nazwa wskazuje bezpośrednio przed stosunkiem. Najważniejszy jest oczywiście ich skład, w przeciwieństwie do johimbiny niepowodujący żadnych skutków ubocznych, w którym znajdziemy między innymi:

 • korzeń maca, najlepszy wzmacniacz męskiego libido, mający też wpływ na płodność, dzięki zwiększeniu ilości i ruchliwości plemników;
 • buzdyganek naziemny, czyli tribulus terrestris, dbający o właściwy poziom testosteronu;
 • żeń-szeń koreański, wręcz legendarny afrodyzjak, odpowiedzialny za mocną i długotrwałą erekcję;
 • l-argininę, poprawiającą ukrwienie narządów płciowych.

Wszystko to jest najlepszą gwarancją skuteczności, co w pełni potwierdzają opinie, jakimi cieszy się Eron Plus, usuwający wszystkie zaburzenia w rekordowo krótkim czasie.

Ranking najlepszych preparatów na powiększenie członka

Fast Burn Extreme – bezpieczne i szybkie spalanie tkanki tłuszczowej

fast burn extreme

Kiedy problemy z potencją mamy już rozwiązane, czas na bezpieczne odchudzanie, czego nie zagwarantuje nam johimbina, lecz Fast Burn Extreme, spalacz tłuszczu nowej generacji. Powinien stać się istotnym elementem każdej kuracji mającej przynieść oczekiwane rezultaty, połączonym jednak z właściwie zbilansowaną dietą oraz dużą dawką codziennej aktywności fizycznej. Powiedzmy sobie szczerze, że żaden suplement, nawet oparty na johimbinie, nie da efektów, jeśli nie ruszymy się z kanapy lub sprzed komputera. Fast Burn Extreme ma za zadanie pomóc w pozbyciu się nadmiaru tkanki tłuszczowej, w czym udział mają takie substancje jak:

 • wyciąg z zielonej herbaty, regulującej problemy trawienne, wzdęcia czy zaparcia i obniżającej poziom cholesterolu we krwi;
 • pokrzywa indyjska, czyli forskolina, zwiększająca produkcję insuliny pomagającej spalać tłuszcz, podnosząca też poziom testosteronu;
 • garcinia cambogia, źródło kwasu hydroksycytrynowego, jednego z najskuteczniejszych reduktorów tkanki tłuszczowej;
 • pieprz turecki o działaniu rozgrzewającym;
 • wyciąg z gorzkiej pomarańczy, pełen synefryny, skutecznie hamujący nadmierny apetyt, dający również zastrzyk energii niezbędnej do ćwiczeń;
 • kofeina o podobnym działaniu jak synefryna;
 • duże dawki witamin i minerałów.

Regularne stosowanie suplementu pozwala zwiększyć spalanie tkanki tłuszczowej nawet o 40 procent, zapobiega również jej ponownemu odkładaniu, a co najważniejsze jego używanie nie niesie ze sobą skutków ubocznych. Poprawia się wydajność organizmu, co samo w sobie stanowi bodziec do większej ilości ruchu, a uprawianie sportu da nie tylko efekty odchudzające, lecz stanie się też prawdziwą przyjemnością.

Jak widać, można uzyskać oczekiwaną skuteczność rozwiązania problemów z erekcją i otyłością bez konieczności stosowania radykalnych rozwiązań, a za takie, patrząc na działania niepożądane, można uznać johimbinę. Nie muszą one oczywiście występować w każdym przypadku, ale ze względu na wysokie ryzyko lepiej sobie tego oszczędzić, wybierając Eron Plus i Fast Burn Extreme. Dokładne informacje znajdziemy na stronach ich producentów, można tam też złożyć zamówienie na dowolną ilość opakowań suplementów, dostępnych zawsze w atrakcyjnych, promocyjnych cenach.

Zobacz także:
Matcha Extreme – naturalny suplement diety pozwalający schudnąć szybko i bezpiecznie
Keto Probiotix – dzięki zjawisku ketozy zgubisz wszystkie zbędne kilogramy
Nootronin – suplement diety wspomagający funkcjonowanie mózgu
Nicosadio – plastry, dzięki którym skończysz z paleniem papierosów
Keto Coffee Premium – suplement diety wspierający odchudzanie z siłą ketozy

5 thoughts on “Johimbina – czy rozwiąże problemy z erekcją i pomoże schudnąć?”

 1. Panowie dobrze Wam radzę omijajcie to z daleka i nie wierzcie w żadne legendy i bajki z zielonego lasu. Wziąłem kilka razy i myślałem że mi serce wyskoczy z klaty, wylądowałem na SOR a nie w łóżku z dziewczyną. Teraz biorę łagodniejsze suple, tak samo działają, a zero, powtarzam zero skutków ubocznych. Johimbinę to zostawiam dla ekstremistów.

 2. ZenekM, z tą szkodliwością nie przesadzaj, jak bierzesz za duże dawki to nie ma mocnych żeby coś się nie działo. Brałem kiedyś dokładnie tyle co przypisał mi lekarz i efekty były mega, erekcja jakiej wcześniej nie miałem i możliwości seksualne podkręcone na maksa. Odstawiłem tylko dlatego, że działa doraźnie, usuwa skutki a nie leczy przyczyny problemu, dlatego wolę Eron Plus, działa kompleksowo.

 3. Aleksander_36

  Johimbina nie dla mnie, rezultaty odchudzania mizerne, a komplikacje zdrowotne poważne. Z męskością na szczęście jeszcze wszystko u mnie w porządku, ale oponka na brzuchu trochę za bardzo urosła. Postawiłem na Fast Burn Extreme i nie żałuję, może nie jest tanio ale było warto, schudłem już prawie 15 kg, tłuszczu prawie nie ma, a efektów ubocznych nie miałem. Sam Fast Burn jak piszą nic nie da, dlatego mam profesjonalny plan treningowy i dietę skonsultowaną z lekarzem i dietetykiem. Podoba mi się skład, zero szkodliwej chemii sama natura i wszystko dokładnie opisane w sieci, więc nie ma żadnej ściemy, a źródło to oficjalna strona producenta, daje pełną gwarancję jakości.

 4. Nie jest tak źle, Mario ma rację. Też używałem, maksymalnie 20 mg na dobę i nie dość że mogłem kochać się z dziewczyną godzinami, to na dodatek lepiej spalałem tłuszcz. Johimbinę tak jak wszystko trzeba brać z głową.

 5. Jak ma się głowę, to po coś takiego się nie sięga, bo jak ma działać na wszystko, to nie będzie działać na nic. Lepiej stosować dwa odrębne preparaty, jeden na potencję i drugi na mięśnie. Na potencję nie muszę, a spalacz tłuszczu jakiś by się przydał, może zdecyduje się na tego Fast Burn Extreme, opis wygląda ciekawie a paru znajomych go bierze i nie narzeka. Trener na siłce też mówi że coś powinienem brać bo podobno mój organizm ma za słaby metabolizm i jak czymś się nie wspomogę to nie pozbędę się tłuszczu.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.