Jak się pozbyć zaskórników? Poznajcie najlepsze sposoby

Zaskórniki, czyli nieestetyczne czarne punkciki zalegające w porach skóry bądź białe grudki podskórne to problem wielu osób nie tylko w wieku dojrzewania. Boryka się z nimi coraz więcej dorosłych osób. Choć same zaskórniki nie są jeszcze stanem zapalnym skóry, to przez to, że zatykają ujścia gruczołów łojowych bardzo szybko mogą doprowadzić do jego powstania. Warto zatem poznać najlepsze sposoby na pozbycie się zaskórników.

Jak się pozbyć zaskórników profesjonalnymi metodami?  

Wiele osób zastanawia się, jak się pozbyć zaskórników. Tu z pomocą przychodzą profesjonalne metody. Można zdecydować się choćby na złuszczanie. Mikrodermabrazja jest jednym ze sposobów. Polega ona na chemicznym złuszczaniu naskórka i oczyszczaniu porów skóry. Mikrodermabrazja diamentowa jest coraz popularniejszym zabiegiem. Polega na ścieraniu wierzchnich warstw naskórka przy użyciu specjalnego urządzenia zawierającego głowicę diamentową. Taki zabieg jest bezpieczny, nie powoduje uczuleń ani blizn. Polecany jest dla cery problematycznej.  Skóra jest wygładzona, bardziej elastyczna, a pory skóry zostają oczyszczone. W dalszej części zabiegu kosmetolog aplikuje składniki aktywne, które dzięki złuszczaniu lepiej się wchłaniają. Przy zastosowaniu metod profesjonalnych warto pamiętać, że do takiego zabiegu usuwania zaskórników trzeba odpowiednio się przygotować. Tydzień wcześniej nie można opalać skóry, ponadto nie należy wykonywać peelingów chemicznych. Nie należy też depilować skóry. W przypadku mężczyzn golenie w dniu zabiegu jest zabronione. Powinni ogolić się dzień przed planowaną mikrodermabrazją i uważać, by nie uszkodzić skóry. 

Jak można pozbyć się zaskórników w domu?

Nie zawsze mamy czas czy możliwości, by udać się do kosmetologa i wykonać zabieg oczyszczający na zaskórniki. Na szczęście do dyspozycji mamy wiele skutecznych kosmetyków, dzięki którym ich usunięcie jest możliwe. Można oczywiście stosować specjalne plastry na zaskórniki, które nakłada się choćby na nos. Dostępne są także żele peelingujące i peelingi enzymatyczne, które skutecznie oczyszczają pory skóry. Peelingi na bazie enzymów roślinnych z owoców są polecane nawet dla skóry problematycznej i wrażliwej. Oczywiście nie należy wykonywać ich zbyt często, najlepiej robić to raz w tygodniu. W pozostałe dni należy oczyszczać skórę przy użyciu płynu micelarnego i toniku zawierającego naturalne pH 5,5 i powodującego zwężanie porów. Jeżeli na skórze występują zaskórniki zamknięte, to najlepiej zastosować na nie specjalny krem na bazie mocznika, kwasu salicylowego i mlekowego. Kwas salicylowy dobrze działa też na zaskórniki otwarte, dlatego można stosować peeling kwasowy o odpowiednim stężeniu na skórę raz w tygodniu. Warto wiedzieć, że kwas salicylowy normalizuje wydzielanie sebum i zmniejsza łojotok. W pielęgnacji warto sięgać także po kremy nawilżające i nie zapychające porów z kwasem hialuronowym i niacynamidem. Oczywiście istnieją też liczne domowe sposoby na zaskórniki. Można wykonać specjalne maseczki oczyszczające pory. Wystarczy wymieszać 2 łyżki sody oczyszczonej oraz 2 łyżki wody, mleka lub maślanki. Taką miksturę nakładamy na twarz na 10 minut, a następnie zmywamy letnią wodą. Na wągry można też wykonać maseczkę na bazie produktów ogólnodostępnych, które często ma się w domu. Wystarczą 2 pastylki węgla leczniczego, 1 łyżka żelatyny i dwie łyżki wody. Oczywiście najpierw należy wymieszać wodę z żelatyną, najlepiej w kąpieli wodnej, a następnie dodać rozkruszony węgiel. Czarna maseczka na wągry jest już gotowa do użycia!            

Zobacz także:
Matcha Extreme – naturalny suplement diety pozwalający schudnąć szybko i bezpiecznie
Keto Probiotix – dzięki zjawisku ketozy zgubisz wszystkie zbędne kilogramy
Nootronin – suplement diety wspomagający funkcjonowanie mózgu
Nicosadio – plastry, dzięki którym skończysz z paleniem papierosów
Keto Coffee Premium – suplement diety wspierający odchudzanie z siłą ketozy

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.