HairNovum

HairNovum – tabletki o roślinnym składzie zapobiegające wypadaniu włosów

Łysienie można potraktować na dwa zgoła odmienne sposoby, niezależnie czy dotyka ono mężczyzn, czy kobiet. Z jednej strony, właśnie w męskim przypadku, jest to całkowicie naturalny proces, zachodzący u panów w pewnym wieku, z którym większość po prostu się godzi, akceptując powiększającą się łysinkę. Z drugiej zaś strony nadmierne i zazwyczaj przyspieszone wypadanie włosów może zwiastować jakieś rozwijające się w organizmie stany chorobowe, będąc ich aż nadto wyraźnym objawem. Zresztą łysienie samo w sobie też jest chorobą wymagającą podjęcia odpowiedniego leczenia poprzedzonego właściwym rozpoznaniem, co jest zadaniem dla lekarza albo profesjonalnego trychologa. Warto też samodzielnie zapobiegać jego postępom stosując odpowiednie leki lub suplementy diety, a jednym z najlepszych i najskuteczniejszych zarazem jest HairNovum, o naturalnym, roślinnym składzie.

Wypadanie włosów – przyczyny je powodujące

łysy mężczyzna

Skoro łysienie, czyli nadmierne wypadanie włosów jest chorobą, to trzeba przed podjęciem leczenia dokładnie poznać wszystkie jego przyczyny, które wbrew pozorom nie są aż tak oczywiste. Większości z nas wydaje się, że skoro jest to naturalne, to nie trzeba zbytnio się tym przejmować i w odpowiedni sposób dbać zarówno o same włosy, jak i o skórę głowy. Jednakże każdy, nawet najmniejszy włosek potrzebuje właściwych warunków do prawidłowego wzrostu i rozwoju. Niestety, nie zawsze jest to tak proste i daje wyjątkowo negatywne rezultaty, powodując właśnie szybkie i intensywnie postępujące łysienie, różnych odmian, także łysienie androgenowe.

Główne przyczyny łysienia, wskazywane przez specjalistów:

 • wspomniane poważne zaniedbania higieniczne, brak odpowiednio częstego mycia głowy przy użyciu starannie dobranych, wysokiej jakości kosmetyków np. szamponów przeciwdziałających łysieniu. Powoduje to między innymi nadmierny łojotok, który nie tylko prowadzi do rozwoju zmian trądzikowych, ale zapchane pory powodują też osłabienie włosów i w rezultacie ich wypadanie. Niezwykle ważny jest wybór właściwego szamponu, dostosowanego do skóry i rodzaju włosa, suchego czy przetłuszczającego się;
 • skłonności dziedziczne, co może wydawać się trochę dziwne, bo przecież jak można odziedziczyć łysienie po przodkach. Jest to jednak możliwe, chociaż bardziej niż samo wypadanie włosów dziedziczymy problemy ze skórą głowy mogące do tego prowadzić, a badania są w tej kwestii jednoznaczne;
 • sposób odżywania, czyli, krótko mówiąc, dieta, także mająca niebagatelny wpływ na stan naszego owłosienia. Żyjemy w czasach, kiedy większość ludzi nie przywiązuje zbyt dużej wagi do spożywanych posiłków, zadowalając się byle czym, najczęściej niezdrowymi fast foodami. Nie jest to właściwe podejście, nasze włosy i skóra głowy wymagają bowiem odpowiedniego odżywienia, dostarczenia im niezbędnych dla zdrowia składników, a stosując odpowiednią dietę uda nam się też skutecznie uniknąć otyłości i nadwagi. Warto też wspomagać się właśnie takimi środkami, jak HairNovum, mającymi w składzie całe mnóstwo potrzebnych witamin i minerałów;
 • choroby, których łysienie jest objawem i te bezpośrednio je powodujące. Mówimy tutaj między innymi o chorobach tarczycy, bardzo niebezpiecznym toczniu rumieniowatym, chorobie autoimmunologicznej, albo anemii także ściśle związanej z naszą dietą. Równie częstą przyczyną są schorzenia dotykające skóry głowy, różnego rodzaju infekcje np. grzybicze lub bakteryjne powodujące rozwój stanów zapalnych;
 • stosowanie niektórych silnych w działaniu leków również mogących powodować osłabienie i wypadanie włosa;
 • zaburzenia hormonalne, co powoduje jedną z najczęstszych przyczyn łysienia, czyli przekształcenie się testosteronu w DHT, jego odmianę mającą negatywny wpływ na funkcjonowanie mieszków włosowych, a z czasem doprowadzającą do ich całkowitej destrukcji;
 • stany silnych napięć nerwowych, na czele ze stresem, które nieleczone tak samo negatywie wpływają na nasze włosy. Nie lekceważmy ich w żadnym wypadku, bo oprócz wypadających garściami włosów, będziemy się też musieli zmagać z bezsennością.

HairNovum – naturalny, roślinny skład tabletek

Oczywiście przedstawiliśmy tylko niektóre przyczyny tego, że włosy zaczynają nam wypadać w przyspieszonym i niekiedy trudnym do powstrzymania tempie. Jednak zalecamy stałe obserwowanie swojego organizmu i natychmiastowe reagowanie, jeśli tylko zauważymy jakiekolwiek niepokojące zmiany. Jeśli się pojawią, to oznacza, że nadszedł czas na zastosowanie HairNovum, rewolucyjnego suplementu diety skutecznie zapobiegającego łysieniu. Jego opracowaniem zajął się prof. Antony Bury, trycholog z olbrzymim doświadczeniem zawodowym, który oparł działanie swoich tabletek wyłącznie na naturalnych składnikach roślinnego pochodzenia. Wysoka i wielokrotnie potwierdzona skuteczność HairNovum wynika z zastosowania w nim takich substancji aktywnych jak:

1. Ekstrakt uzyskiwany z nasion soi

nasiona soi

Pierwszym składnikiem odpowiadającym za przywrócenie pełni zdrowia naszym włosom jest ekstrakt pozyskiwany z nasion soi. Jest to roślina strąkowa, najbardziej rozpowszechniona w Azji Południowo – Wschodniej, ceniona tam za swoje liczne właściwości już od setek lat. Zarówno w kuchni, jak i medycynie wykorzystuje się jej ziarna, pełne składników odżywczych przydatnych nie tylko dla włosów. Jest bogatym źródłem łatwo przyswajanego, pełnowartościowego białka, a oprócz niego znajdziemy w niej również inne substancje, takie jak:

 • witaminy z grupy B, w tym i witamina B12, wręcz niezbędne do prawidłowego wzrostu włosów. Korzystnie wpływają na rozwój oraz późniejsze funkcjonowanie cebulek włosowych, chronią włos przed czynnikami atmosferycznymi i skutecznie ograniczają łupież;
 • lipidy, przede wszystkim nienasycone kwasy tłuszczowe, linolowy, oleinowy oraz a – linolenowy;
 • najcenniejsze fitoestrogeny, mające między innymi działanie antynowotworowe, zapobiegające również rozwojowi raka skóry;

Oprócz korzystnego wpływu na stan włosów warto także wymienić takie właściwości prozdrowotne soi, jak obniżenie poziomu złego cholesterolu we krwi, co ma niebagatelne znaczenie w leczeniu oraz profilaktyce chorób serca i układu krążenia. U kobiet z kolei soja łagodzi wszystkie intensywne objawy menopauzy, które również niekorzystnie odbijają się na stanie fryzury. Warto ją również spożywać, także w postaci tabletek HairNovum, aby wzmocnić osłabioną odporność organizmu, zmniejszając w ten sposób jego podatność na różne choroby.

ZAMÓW HAIRNOVUM TERAZ

2. Ekstrakt z ziaren pszenicy (Triticum)

pszenica

Kolejny składnik, także naturalnego pochodzenia, kryje się pod mało nam mówiącą nazwą Triticum, co oznacza po prostu pszenicę. Nie da się ukryć, że wyciągi robione z tej odmiany zboża są powszechnie stosowane w medycynie, nie powinien więc dziwić fakt, że znalazły się także w HairNovum. Używa się praktycznie wszystkich jej części, nie tylko ziaren, lecz również kiełków, z których wytwarza się zdrowy olej, mający w składzie duże ilości naturalnej witaminy E, także potrzebnej włosom i naszej skórze. Nawilża ją ona od najgłębszych warstw aż do naskórka, przywraca elastyczność, leczy stany zapalne i podrażnienia, poprawia działanie gruczołów łojowych, hamując nadmierne wydzielanie sebum, prowadzące też do trądziku. Tworzy w ten sposób wręcz idealne środowisko dla nowych włosów, jednocześnie regenerując te osłabione i kruche. Witamina E zawiera też niezwykle cenny i unikalny składnik, tokoferol wzmacniający naczynia krwionośne, umożliwiając prawidłowe ukrwienie skóry głowy. Ma to istotne znaczenie dla wzrostu włosa głównie dzięki lepszemu natlenieniu odpowiadających za to mieszków włosowych. Wyciągi uzyskiwane z Triticum mają także inne potwierdzone właściwości zdrowotne, zapobiegając i pomagając w leczeniu następujących dolegliwości:

 • zbyt wysokiego poziomu cukru we krwi, który szybko obniżają;
 • tak samo wysokiego i zagrażającego niekiedy życiu nadciśnienia tętniczego;
 • chorób wywołanych nadmiarem odkładających się w organizmie toksyn i innych, tak samo negatywnie działających produktów przemiany materii.

3. Climbazole, czyli klimbazol, środek o wszechstronnym działaniu

Ostatnim czynnikiem aktywnym, jaki znajdziemy w HairNovum, jest składnik nazywany tu Climbazole, czyli klimbazol, spotykany w popularnych kosmetykach do włosów i suplementach diety. Jego zastosowanie jest w pełni uzasadnione, pomaga bowiem skutecznie zwalczać wiele chorób i innych dolegliwości występujących w obrębie skóry głowy oraz włosów. Jest to organiczny związek o działaniu przeciwgrzybicznym mający wyjątkowo szerokie zastosowanie medyczne. Wykazuje skuteczność na różne gatunki grzybów, których rozwój prowadzi do powstawania:

 • łojotokowego zapalenia skóry, będącego przyczyną trądziku i oczywiście wypadania włosów;
 • łupieżu, który nie tylko wygląda nieestetycznie, lecz nieleczony także prowadzi do przyspieszonego łysienia.

Climbazole, zawarte w odpowiedniej dawce w każdej tabletce powstrzymuje te procesy, a jego regularne dostarczanie sprzyja szybkiemu odrostowi zdrowych, mocnych włosów.

HairNovum – kompleksowe działanie sprzyjające naszym włosom

Szukając odpowiadających nam tabletek pozwalających na nowo cieszyć się bujną, gęstą fryzurą, warto sięgnąć właśnie po HairNovum. Wystarczającą zachętą jest już jego skład, a pozytywne działanie każdej zawartej w nim substancji potwierdzają trycholodzy, specjaliści tacy, jak prof. Bury. Warto więc zaufać ich doświadczeniu zawodowemu i biorąc regularnie zalecaną dawkę, pierwsze pozytywne zmiany zauważymy już po trzech dniach prowadzonej kuracji. Dalsze jej kontynuowanie pozwoli znów cieszyć się mocnym owłosieniem, uzyskując odrost włosów na poziomie nawet 3 mm w ciągu 7 dni. Inne efekty wskazywane przez pacjentów i wspomnianych specjalistów to:

 • praktycznie stuprocentowe zatrzymanie wypadania włosów;
 • szybsza regeneracja uszkodzonych cebulek oraz mieszków włosowych;
 • unormowanie pracy gruczołów łojowych, co powoduje zmniejszenie wydzielania sebum;
 • brak najmniejszych nawet ilości łupieżu;
 • wzmocnienie włosów, dobre ich odżywienie, dzięki czemu rosną mocniejsze, grubsze i mają głęboki koloryt.

Zasłużone, pozytywne opinie pacjentów w pełni potwierdzają takie wielopłaszczyznowe działanie HairNovum, z którym dokładniej można się zapoznać, odwiedzając stronę internetową jego producenta. Korzystając z niej, złożymy również zamówienie, po prostu wypełniając znajdujący się tam formularz kontaktowy. Wystarczy tylko podać w nim swoje imię, nazwisko i numer kontaktowy, a pozostałe formalności związane z zakupem załatwimy w rozmowie z oddzwaniającym do nas konsultantem firmy.

HairNovum

ZAMÓW HAIRNOVUM TERAZ

Zobacz także:
Matcha Extreme – naturalny suplement diety pozwalający schudnąć szybko i bezpiecznie
Keto Probiotix – dzięki zjawisku ketozy zgubisz wszystkie zbędne kilogramy
Nootronin – suplement diety wspomagający funkcjonowanie mózgu
Nicosadio – plastry, dzięki którym skończysz z paleniem papierosów
Keto Coffee Premium – suplement diety wspierający odchudzanie z siłą ketozy

5 thoughts on “HairNovum – tabletki o roślinnym składzie zapobiegające wypadaniu włosów”

 1. Łysienia nie da się zlekceważyć, więc nie musicie o tym przypominać, bo każdego faceta trafia szlag jak patrzy na zakola. Nie ma co jednak panikować, tylko trzeba działać. Kiedyś nie wierzyłem w trychologów i tabletki na łysienie ale teraz zmieniłem zdanie bo sam mam coraz większe prześwity. Skład musi być naturalny, bo chemia bardziej szkodzi niż pomaga, a tutaj na pierwszy rzut oka wszystko wydaje się w porządku, więc zaryzykuję. Kusi ta promocja, bo normalna cena to dla mnie kosmos, za drogo.

 2. A ja nie zaryzykuję bo za dużo razy się przejechałem. Nie ufam już żadnym tabletkom, maściom i tym podobnym. Łysienie trzeba zaakceptować, bo nie ma wyjścia i jest nieuniknione dla większości facetów i nie ma co rozpaczać. Goli się głowę na łyso i po problemie, robię tak od lat i rodzina też się przyzwyczaiła że jestem łysy.

 3. Magneto, to po co wchodzisz na takie strony i czytasz o tabletkach przeciw wypadaniu włosów. Chyba tylko po to aby krytykować coś, czego nie znasz. Ja akurat słyszałem kilka opinii o HairNovum i były ok, więc sobie zamówiłem i zanim zacznę coś krytykować sprawdzę ich działanie na sobie. Tak jest uczciwe, a mam nadzieję że poradzą sobie z moją łysiną.

 4. Poradzą sobie, u mnie dały radę, a zakola to już miałem maksymalne. Jeszcze co prawda do końca nie zarosły nowymi włosami ale widoczny progres jest więc czekam na koniec leczenia. Nie załapałem się na tą promocję, trudno miałem pecha, lecz i tak było warto. Kiedyś smarowałem się jakimiś śmierdzącymi wcierkami i maściami, a teraz łykam sobie tabletkę a włosy rosną. Takie leczenie to ja rozumiem, zero kłopotów, a jak brak czasu to jak znalazł.

 5. Poczekajcie aż zaczniecie łysieć w moim wieku, to zaraz będziecie szukać czegoś co to zatrzyma. U mnie cały proces zaczął się jeszcze przed trzydziestką i byłem załamany, facet na ostatnim roku studiów i już łysy, zero powodzenia u lasek. Najpierw próbowałem golić głowę, ale wyglądałem jeszcze bardziej idiotycznie i dopiero trycholog znalazł mi rozwiązanie. HairNovum na razie się sprawdza, jakieś 30-40 procent włosów odrosło, może wolniej niż opisujecie wyżej, jednak mogę potwierdzić działanie.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.