Domowy oczyszczacz powietrza. Dla kogo? 

Domowy oczyszczacz to świetna inwestycja, która znacząco poprawia jakość powietrza w domu. Kto szczególnie powinien zainteresować się tego typu sprzętem? Podpowiadamy!  

Oczyszczacze powietrza – zalety  

Oczyszczacze powietrza to sprzęt, który z każdym sezonem staje się coraz popularniejszy. Nic dziwnego. To w końcu jeden z najlepszych sposobów na poprawę jakości powietrza w pomieszczeniach, w których przebywamy. Domowy oczyszczacz powietrza to przede wszystkim doskonała broń na smog. Wbrew powszechnej opinii ta niebezpieczna substancja nie znajduje się wyłącznie na zewnątrz. W naszych domach znaleźć można najdrobniejsze i wyjątkowo toksyczne cząsteczki smogu. Ich nadmierne wdychanie doprowadzić może do poważnych problemów zdrowotnych. Chodzi m.in. o rozwój astmy, przewlekłe zapalenie oskrzeli, niewydolność dróg oddechowych, a w niektórych przypadkach nawet udar mózgu. Oczyszczacz usuwa z pomieszczenia nie tylko smog, ale także wirusy, które doprowadzić mogą do rozwoju infekcji. Grupą osób, która powinna szczególnie zainteresować się działaniem oczyszczacza, są także alergicy. Tego typu sprzęt skutecznie usuwa z pomieszczenia roztocza kurzu domowego, pyłki roślin, sierść zwierząt czy zarodniki grzybów. Takie zanieczyszczenia bardzo często zalegają w trudno dostępnych miejscach, w których bardzo trudno zachować porządek. To m.in. materace, zasłony, firany czy dywany.  

Oczyszczacz powietrza dla palaczy  

Negatywnych skutków palenia papierosów nie trzeba nikomu przedstawiać. Osoby, które mimo wszystko nie zdecydowały się na rzucenie tego nałogu, w trosce o innych domowników, powinny zastanowić się nad zakupem oczyszczacza powietrza. Bierni palacze pochłaniają bowiem nawet kilka tysięcy szkodliwych substancji, wiele z nich uważana jest za rakotwórcze. Aby skutecznie wyeliminować je z otoczenia, warto zastosować w domu oczyszczacz powietrza.  

Oczyszczacz powietrza dla rodzin z dziećmi  

Coraz więcej rodziców kupuje oczyszczacze powietrza ze względu na maluchy. To dobry wybór. Warto wiedzieć, że dzieci są dużo bardziej narażone na negatywny wpływ zanieczyszczeń. Zagrożeniem są dla nich infekcje, a także choroby układu oddechowego, niedotlenienie mózgu czy rozwój alergii. Nie ma również wątpliwości, że maluchy, zwłaszcza w pierwszych latach swojego życia, zdecydowaną większość czasu spędzają właśnie w domu. Warto, aby było to bezpieczne i zdrowe dla nich pomieszczenie.  

Oczyszczać powietrza – na co zwrócić uwagę podczas zakupu? 

Wiele osób rezygnuje z zakupu oczyszczacza powietrza ze względu na duży rozmiar sprzętu. Warto pamiętać jednak, że oferta oczyszczaczy powietrza jest bardzo szeroka. Na rynku znaleźć można zarówno większy sprzęt, jak i mniejszy, który sprawdzi się do niewielkich mieszkań. Dla przykładu, model Pure A9 marki Electrolux, to sprzęt przeznaczony do pomieszczeń o maksymalnej wielkości 92 m2. Dzięki temu jest w stanie dotrzeć do wszystkich zakamarków i skutecznie usunąć zanieczyszczenia. Zainstalowany w oczyszczaczu system AirSurround wywołuje silny ruch powietrza, co pozwala na nawet 3 razy szybsze oczyszczenie mieszkania. Osoby, którym zależy na nieco mniejszym sprzęcie, postawić mogą na model A7, również marki Electrolux. To lekki oczyszczacz, który nie zajmuje dużo miejsca. Można go postawić na podłodze lub nawet powiesić na ścianie. Jego niezaprzeczalną zaletą jest także mobilność. Oczyszczacz jest przenośny, dlatego można zabrać go ze sobą nawet w podróż.  

Podczas zakupu oczyszczacza warto zwrócić uwagę jednak na więcej czynników niż tylko rozmiar sprzętu. Kluczowa jest głośność pracy. Dobry oczyszczacz powinien być praktycznie niesłyszalny. Nie może przeszkadzać podczas pracy, rozmowy czy odpoczynku. Warto przeanalizować także obsługę sprzętu. Oczyszczacze nowej generacji, np. A9 od Electrolux, pracują praktycznie za nas. Same mierzą poziom jakości powietrza w pomieszczeniu i automatycznie dostosowują ustawienia. W sterowaniu sprzętem pomaga także specjalna aplikacja Electrolux Wellbeing.  

Zobacz także:
Matcha Extreme – naturalny suplement diety pozwalający schudnąć szybko i bezpiecznie
Keto Probiotix – dzięki zjawisku ketozy zgubisz wszystkie zbędne kilogramy
Nootronin – suplement diety wspomagający funkcjonowanie mózgu
Nicosadio – plastry, dzięki którym skończysz z paleniem papierosów
Keto Coffee Premium – suplement diety wspierający odchudzanie z siłą ketozy

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.