Ćwiczenia z hantlami – skuteczny sposób na wymodelowaną sylwetkę

Połączenie treningu z hantlami oraz treningu aerobowego może przynieść świetne efekty pod względem redukcyjnym, a także wymodelowania sylwetki. Jeżeli twoim marzeniem jest smukła figura bez wystającego brzucha oraz nieestetycznych fałdek powinieneś przeczytać ten artykuł. Zacznij ćwiczyć już dzisiaj, przekonasz się jak szybko uzyskasz rezultaty w postaci ładnych, ale delikatnie zarysowanych mięśni brzucha. Znajdziesz tutaj najlepsze ćwiczenia z wykorzystaniem hantli dla kobiet. Są one lekkie, łatwe, ale też skuteczne.

Ćwiczenia z hantlami dla kobiet – Jak ułożyć plan treningowy?

kobieta ćwiczy z hantlami

Jeśli chcemy pozbyć się nadprogramowych kilogramów, ale też wymodelować swoją sylwetkę, aby wydobyć nieco widocznych mięśni, powinniśmy przynajmniej 2-3 razy w tygodniu zadbać o godzinę, bieg, pływanie, jazdę na rowerze lub innych ćwiczeń z hantlami. Można także zdecydować się na kompozycje łączne i ćwiczyć nieco rzadziej, bo około 3-4 razy w tygodniu, ale dłużej. W ten sposób poświęcimy pół godziny na ćwiczenia z hantlami oraz 50 minut na jazdę rowerem, aerobik, bieganie po bieżni czy steper. Jeżeli będziemy się tego trzymać to te plany treningowe szybko przyniosą upragnione rezultaty w postaci efektownych spadków masy ciała, a tym samym poprawy wyglądu zewnętrznego.

Ćwiczenia z hantlami dla kobiet – Jakie ciężarki wybierać?

Na pewno żadna z nas nie chce zapracować na wygląd zawodowej kulturystki, dlatego nie powinnyśmy koncentrować się na zbyt dużych obciążeniach. Wystarczą nam po prostu hantelki o wadze 1 kg, 1,5 kg lub 2 kg. Kilogram to świetna opcja dla osób początkujących, dlatego praktyczniejszym rozwiązaniem okażą się hantle 1,5 albo 2 kilo.

Istnieją też powszechnie dostępne mikro-ciężarki o wadze 0,5 kg, jednak podczas postępów dość szybko okażą się one małym wyzwaniem dla naszych mięśni, co nie przyniesie upragnionych efektów. Całkiem komfortową alternatywą jest też zakup hantli, które można regulować. W taki sposób nie trzeba będzie wymieniać sprzętu na coraz cięższy. Wystarczy po prostu dokładać kolejne obciążenia.

Czytaj też: Najlepsze tabletki na odchudzanie

Ćwiczenia z hantlami w domu – prosty oraz efektowny zestaw dla kobiet

Ćwiczenia z hantlami dla kobiet – wypady w bok oraz wykroki

Musimy stanąć w lekkim rozkroku. Ramiona powinny być opuszczone wzdłuż naszego tułowia, a ciężarki trzymamy w dłoniach. Wykonujemy wykrok jedną nogą w przód, uginając kolano tak, by łydka z udem utworzyły kąt prosty. Kolano, które jest ugięte nie może wykraczać poza linię palców u stóp. W tej pozycji wytrzymujemy chwilkę i wracamy do pozycji wyjściowej, Ćwiczenie to powtarzamy 10-15 razy dla każdej z nóg.

Później wykonujemy wypady do boku. Musimy stanąć w lekkim rozkroku, hantle trzymamy w dłoniach, a ramiona mamy wyprostowane. Plecy staram się trzymać proste, a dłonie z hantlami trzymać przed sobą w obszarze kolana ugiętego. Powolnie przenosimy ciężar ciała na obie nogi, a następnie na drugą stronę ciała, uginając drugie kolano. Musimy wrócić do pozycji wyjściowej i powtórzyć teraz całe ćwiczenie kilkanaście razy.

Ćwiczenia z hantlami dla kobiet – przysiady

Stopy musimy rozstawić na szerokość barków albo odrobinę szerzej. Następnie chwytamy za hantle, a ręce luźno opuszczamy wzdłuż tułowia. Plecy muszą być proste, łopatki ściągnięte, a biodra trochę wypchnięte do tyłu. Powoli wykonujemy przysiad – uda powinny znaleźć się w pozycji równoległej do podłogi. Wytrzymujemy w tej pozycji przynajmniej 2 sekundy, a potem wracamy do pozycji wyjściowej. To ćwiczenie trzeba powtórzyć 15 razy. Osobom bardziej zaawansowanym polecany jest też odmienny wariant tego ćwiczenia, jakimi są przysiady z wyskokiem.

Ćwiczenia z hantlami dla kobiet – skręt tułowia

Musimy stanąć w dużym rozkroku, a następnie chwycić w obie dłonie hantle i unieść je na poziom klatki piersiowej. Postarajmy się, aby łokcie oraz barki tworzyły jedną, ale poziomą linię. Trzeba wykonać skręt tułowia na prawo, wrócić do pozycji wyjściowej, wykonać skręt tułowia w lewo. Ćwiczenia trzeba powtórzyć 15-20 razy na każdą stronę.

Ćwiczenia z hantlami dla kobiet – skłony w bok

Należy stanąć w lekkim rozkroku i wziąć w prawą dłoń hantle. Ręka powinna być luźno opuszczona wzdłuż tułowia. Uginamy ciało w pasie, schylamy się w bok w taki sposób, aby dłoń z hantlą zbliżyły się jak najbardziej ku podłodze, potem wracamy do pionu. Ćwiczenie to wykonywać będziemy też drugą ręką. Liczba powtórzeń to ok. 15 razy na każdą rękę.

Ćwiczenia z hantlami dla kobiet – unoszenie ramion

Stańmy w niedużym rozkroku i chwyćmy hantle, które będziemy opuszczać wzdłuż tułowia. Ramiona unosimy do góry do tego momentu, aż znajdą się one w pozycji równoległej do podłogi. Powoli opuszczamy ramiona, a ćwiczenie powtarzamy 15 razy.

Ćwiczenia z hantlami dla kobiet – unoszenie przedramion

Stopy rozstawiamy na szerokość barków, hantle trzymamy w dłoniach, a ręce powinny być ugięte w łokciach, tak by ramię oraz przedramię stworzyło kąt prosty. Powoli trzeba przyciągnąć dłonie do klatki piersiowej, a następnie je opuścić. Łokcie powinniśmy trzymać przez cały czas blisko ciała. Ćwiczenie powtarzamy 20 razy.

Przyciąganie łokci do klatki piersiowej

kobieta ćwiczy mieśnie

Musimy stanąć w niewielkim rozkroku i unieść ręce przed sobą. Łokcie złączmy na poziomie klatki piersiowej. Przedramię oraz ramię muszą tworzyć kąt prosty. Musimy rozstawić łokcie do boków, a następnie znów złączyć przed sobą oraz rozstawić. Ćwiczenie powtarzamy kilkanaście razy.

Wszystkie ćwiczenia dobrze wykonane w 2-5 seriach przyniosą spektakularne rezultaty. Ważne jest też, aby zadbać o zdrową, dobrze zbilansowaną dietę odchudzającą oraz odpowiedni i skuteczny suplement diety. Sama polecam Silvets, które mają świetny skład. Znajdziemy w nim między innymi ekstrakt z zielonej herbaty, jagód acai, piperyny, pieprz cayenne czy L-karnitynę.

Zobacz też: Ranking spalaczy tłuszczu

Zobacz także:
Matcha Extreme – naturalny suplement diety pozwalający schudnąć szybko i bezpiecznie
Keto Probiotix – dzięki zjawisku ketozy zgubisz wszystkie zbędne kilogramy
Nootronin – suplement diety wspomagający funkcjonowanie mózgu
Nicosadio – plastry, dzięki którym skończysz z paleniem papierosów
Keto Coffee Premium – suplement diety wspierający odchudzanie z siłą ketozy

4 thoughts on “Ćwiczenia z hantlami – skuteczny sposób na wymodelowaną sylwetkę”

  1. Do tych ćwiczeń podchodzę sceptycznie. Kiedyś moja ciocia przez nieprawidłowe wykonywanie naderwała coś w kolanie :/

  2. Takie ćwiczenia to kwintesencja kobiecości! Polecam gorąco i gratuluję świetnego tekstu na ten temat 🙂

  3. Ćwiczenia z hantlami powinny być wykonywane bardzo dokładnie. Na pewno warto je też połaczyć z bieganiem. W taki sposób schudłam ponad 10 kg!

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.