ChiliPad

ChiliPad – mata pod materac ułatwiająca regulację jego temperatury podczas snu

Jednym z istotnych elementów mających olbrzymi wpływ na nasze zdrowie jest właściwy odpoczynek pozwalający na pełną regenerację organizmu nawet po największym wysiłku, fizycznym i umysłowym. Jego podstawą jest z pewnością zdrowy, mocny sen, z którym niestety coraz więcej ludzi ma mniejsze lub większe kłopoty. Można tu nawet zaryzykować stwierdzenie, że bezsenność powodowana różnymi przyczynami staje się powoli jedną z chorób społecznych, której leczenie jest jednocześnie niezwykle trudne i długotrwałe. Jednym z powodów, przez które nie jesteśmy w stanie się wyspać, jest między innymi niewłaściwa temperatura, zarówno ta panująca w sypialni, jak i naszego łóżka, co obecnie możemy skutecznie wyregulować, stosując innowacyjną matę, podkładkę na materac ChiliPad Sleep System. Jest to zintegrowany system umożliwiający płynną zmianę jego temperatury w razie potrzeb, chłodzenie albo dodatkowe ogrzewanie.

Bezsenność – co powoduje, że nie możemy się wyspać

śpiąca kobieta

Niewłaściwa temperatura w pomieszczeniu przeznaczonym do snu to tylko jedna z wielu przyczyn tego, że całymi godzinami przewracamy się na łóżku nie mogąc zasnąć. Powoduje to praktycznie natychmiastowe zakłócenie naszego naturalnego rytmu biologicznego organizmu, co objawia się nie tylko chronicznym zmęczeniem, ale i narastającą drażliwością, stanami silnego napięcia nerwowego wynikającymi właśnie ze zbyt małej ilości snu. Badania wykazały, że na bezsenność cierpi już co trzeci Polak, niezależnie od wieku, a inne, równie częste tego przyczyny to:

 • współistniejące choroby, których objawem są właśnie problemy ze snem, przede wszystkim te, dotyczące bezpośrednio mięśnia sercowego oraz całego układu krążenia: niewydolność serca czy nadciśnienie tętnicze. Równie często bezsenność jest powodowana przez dolegliwości ze strony układu oddechowego np. astmę oraz układu hormonalnego, wszystkie choroby tarczycy, czy zaburzenia wydzielania melatoniny, hormonu odpowiedzialnego właśnie za jakość naszego snu;
 • niewłaściwa, zbyt ciężkostrawna dieta, główna przyczyna zaburzeń funkcjonowania układu pokarmowego, utrudniająca lub wręcz uniemożliwiająca prawidłowe trawienie co objawia się zgagą, zaparciami czy uciążliwymi biegunkami, także zakłócającymi przebieg snu. Jest oczywiście także przyczyną rosnącej nadwagi i otyłości, czego też nie wolno nam zlekceważyć;
 • silny stres, niestety coraz częściej nieunikniony w naszym życiu, a pojawiająca się w jego wyniku nerwowość i silne emocjonalne wzburzenia również mogą stać się przyczyną kłopotów z zaśnięciem i prawidłowym, dającym wytchnienie odpoczynkiem. Problemy te są też powodowane przez inne choroby natury psychicznej, spotykane np. u osób cierpiących na ciężką depresję;
 • nadużywanie popularnych używek, na czele z nadmiarem kawy i mocnej, czarnej herbaty, które warto zamienić na jej zieloną odmianę albo zdrowsze yerba mate. Jeśli chcemy się dobrze wyspać, niewskazane jest również picie przed snem dużych ilości alkoholu, warto także zwrócić uwagę na ewentualne skutki uboczne zażywanych leków.

ChiliPad – dlaczego warto zadbać o odpowiednią temperaturę do snu

Jak widać na powyższych przykładach, za naszą bezsenność odpowiada bardzo dużo różnych czynników i wiele z nich wymaga interwencji lekarza specjalisty, który wdroży odpowiednie leczenie. Jesteśmy jednak w stanie samodzielnie wyeliminować kilka z nich, przede wszystkim wyregulować temperaturę panującą w sypialni, co prawie natychmiast pozytywnie wpłynie na jakość naszego snu. W naszym społeczeństwie od dawna panuje błędne przekonanie, że podstawą dobrego wypoczynku jest ciepłe, nagrzane łóżko, z grubą, najlepiej puchową kołdrą. Może było to dobre za czasów naszych dziadków, którzy wręcz uwielbiali wygrzewać się pod pierzynami, jednakże teraz wszyscy specjaliści wskazują, że ma to negatywny wpływ nie tylko na sen, ale i na nasz cały stan zdrowia.

Na podstawie przeprowadzonych badań ustalili, że optymalna temperatura, sprzyjająca wypoczynkowi, jaka powinna panować w sypialni, waha się od 15 do 19 stopni, a zalecana to 18 stopni. Jeśli jest ona wyższa, to w naszym organizmie dochodzi do rozszerzenia naczyń krwionośnych, zwiększenia przepływu krwi i zaczynamy się pocić po to, aby jak najszybciej schłodzić organizm. Nie zawsze jednak jest to możliwe w naturalny sposób, dlatego warto zastosować w sypialni specjalną matę na materac, ChiliPad, z systemem pozwalającym na płynną regulację temperatury i to w zakresie od 18 do aż 40 stopni Celsjusza.

ZAMÓW CHILIPAD TERAZ

ChiliPad – czym jest i na jakiej zasadzie działa

ChiliPad

Chili Pad Sleep System to nowoczesny zestaw złożony z podkładki na materac ze wbudowanym wydajnym systemem hydroenergetycznym, umożliwiającej podgrzanie lub schłodzenie materaca do ustalonej wcześniej temperatury. Podkładka jest wykonana z odpornego na uszkodzenia materiału, mieszanki bawełny z wytrzymałymi włóknami sztucznymi, który można łatwo utrzymać w czystości, piorąc go po prostu w pralce. Przez znajdujące się w niej elastyczne, ale jednocześnie niezwykle wytrzymałe rurki swobodnie przepływa woda, a cały system jest podłączany do odrębnego urządzenia sterującego, niewielkiej kostki, którą stawia się tuż obok łóżka. Odpowiada ono właśnie za regulację temperatury materaca w zależności od potrzeb użytkownika, opierając się na działaniu półprzewodnikowym, a woda przepływa przez specjalny układ i w zależności od kierunku przepływu elektronów może być chłodzona lub ogrzewana.

ChiliPad jest dostępny w różnych rozmiarach pozwalających na dostosowanie go do wielkości praktycznie każdego posiadanego materaca, a producent zapewnia również możliwość zastosowania dwóch odrębnych zestawów w jednym materacu. Decydując się na taki system dwustrefowy, otrzymujemy po prostu dwie maty i dwa urządzenia sterujące, osobne dla każdej połowy łóżka, dzięki czemu jedna może być chłodzona, a druga w tym samym czasie ogrzewana. Całość jest zasilana napięciem 230 V, zabezpieczona przed przepięciami, głośność pracy utrzymująca się na poziomie maksymalnie 40 dB nie powinna zakłócać wypoczynku, nie różniąc się zbytnio od typowego szumu otoczenia, a regulacji temperatury dokonujemy z pomocą dołączonego do zestawu pilota zdalnego sterowania. Producent zaleca również stosowanie wyłącznie wody destylowanej, co skutecznie zapobiega gromadzeniu się bakterii i innych szkodliwych dla zdrowia mikroorganizmów. Z racji, że ChiliPad pracuje w układzie częściowo zamkniętym, wystarczy uzupełnianie ubytków wody raz na 3 – 4 dni, jej parowanie może się jednak zwiększać przy włączonym systemie ogrzewania.

ChiliPad – jakie korzyści odniesiemy z jego stosowania

Kiedy nasza bezsenność jest powodowana właśnie przez niewłaściwą i trudną do regulacji temperaturę panującą w sypialni, ChiliPad jest idealnym rozwiązaniem tego problemu. Dzięki jego zastosowaniu nie tylko będziemy szybko zasypiać i poprawi się jakość snu, możemy też odnieść inne korzyści z jego użycia, przede wszystkim takie jak:

 • łagodzenie bólów mięśniowych, zwłaszcza w obrębie kończyn dolnych oraz bólu pleców poprzez lepszą stymulację krążenia krwi;
 • eliminacja uczucia ciężkich nóg;
 • złagodzenie o ponad 75 procent objawów zespołu RLS, czyli niespokojnych nóg objawiającego się drętwieniem, mrowieniem i ich niekontrolowanymi, trudnymi do opanowania ruchami.

Oprócz tego ChiliPad zapobiega również osadzaniu się na łóżku kurzu, eliminuje roztocza, częstą przyczynę alergii, można też go uznać za skuteczny system klimatyzacji, przydatny zwłaszcza w letnie upały. Skuteczność działania urządzenia potwierdzają w pełni zasłużone, pozytywne opinie, jakimi się cieszy wśród stale rosnącej liczby użytkowników, a jedną z nich pozwolimy sobie przytoczyć:

„Od lat cierpiałam na bezsenność, w nocy albo pociłam się z gorąca, albo trzęsłam się z zimna. Przebadałam się dokładnie i nie wykryto u mnie żadnych schorzeń, okazało się, że są to objawy menopauzy. Mąż znalazł mi w internecie ChiliPad, zamontował po mojej stronie łóżka i teraz w zależności od potrzeb włączam sobie ogrzewanie albo chłodzenie. Dla mnie to rewelacja i polecam wszystkim”. – Alicja, 46 lat.

Podobnego zdania są również specjaliści od leczenia zaburzeń snu, wskazujący właśnie jako jedną z ich przyczyn źle ustawioną temperaturę w sypialni. Warto więc wyregulować ją raz na zawsze, kupując ChiliPad, a z dokładnymi parametrami technicznymi urządzenia i jego ceną zapoznamy się, odwiedzając stronę internetową producenta.

ChiliPad

ZAMÓW CHILIPAD TERAZ

Zobacz także:
Matcha Extreme – naturalny suplement diety pozwalający schudnąć szybko i bezpiecznie
Keto Probiotix – dzięki zjawisku ketozy zgubisz wszystkie zbędne kilogramy
Nootronin – suplement diety wspomagający funkcjonowanie mózgu
Nicosadio – plastry, dzięki którym skończysz z paleniem papierosów
Keto Coffee Premium – suplement diety wspierający odchudzanie z siłą ketozy

6 thoughts on “ChiliPad – mata pod materac ułatwiająca regulację jego temperatury podczas snu”

 1. Trochę mi to przypominało ruską poduszkę elektryczną jaką kiedyś miała moja Babcia i dlatego początkowo podchodziłam nieufnie do ChiliPad. Zobaczyłam go jednak u koleżanki, pozwoliła mi wypróbować i byłam zaskoczona efektywnością działania. Mam zamiar kupić dla siebie, bo przez RLS nie mogę spać i cały czas budzę swojego chłopaka, a są dni że sam idzie spać na kanapę 🙂

 2. Marika, też pamiętam te poduszki, bałem się tego używać bo zdarzało się że nieźle kopały prądem. Jak widzę w tym przypadku nie jest to możliwe, bo system zabezpieczeń na najwyższym poziomie. U mnie problemem są bóle kręgosłupa, więc muszę się wygrzewać a nie chłodzić, a termofor jaki dotychczas używałem już kilka razy spowodował powódź na łóżku. Mówiąc szczerze nawet nie miałem pojęcia że robią już takie wynalazki, o łóżkach wodnych słyszałem, ale to dla mnie nowość. Mam tylko nadzieję że jest tak szczelne i bezpieczne jak podaje producent bo połączenie wody z prądem nie za bardzo mi pasuje i jakby coś się stało to może boleć.

 3. To faktycznie coś nowego, własna podmateracowa klimatyzacja i ogrzewanie. Ja w to wchodzę natychmiast, w lecie mam taki upał w mieszkaniu że nie idzie spać a w zimie z kolei odwrotnie, nogi mi marzną tak, że muszę spać w skarpetach. Poczytałem trochę na zagranicznych stronach o tym urządzeniu i cieszy się tam sporą popularnością, cena trochę z kosmosu ale jak się chce luksusów to trzeba zapłacić ;-).

 4. Ludzie czy wy siebie słyszycie, taka kasa za kilka rurek przez które przepływa woda i jakąś pompkę z pilotem. Rzeczywiście lepiej wziąc sobie termofor lub jak stare babki butelkę z gorącą wodą, wyjdzie taniej. Dla mnie to kolejna ściema dla snobów, którzy będą mogli chwalić się wszystkim znajomym że kupili mega urządzenie za mega kasę. Ale jak was stać to proszę bardzo, ja wolę wydać pieniądze na bardziej praktyczne rzeczy bo tego do nich nie zaliczam.

 5. Do Wiechu, może i kosztuje niemało, ale jak poczytasz jakie ma efekty zdrowotne i jak wspomaga leczenie wielu chorób, to zrozumiesz, że lekarze w przyszłości mogą kosztować cię więcej. Jak nie chcesz nie kupuj, ale nie obrażaj tych co kupili i używają. Ja zawsze wychodziłam z założenia że lepiej pewnym chorobom zapobiegać zawczasu, a jak ChiliPad w tym pomaga to warto go używać.

 6. Dodatkowe ogrzewanie albo chłodzenie zawsze się przyda i nie trzeba nawet zostawiać na noc otwartego okna w lecie. Klimatyzacja i grzałka w jednym, tego do spania jeszcze nie było, w lecie chłodzi a w zimie grzeje. Wszedłem sobie na stronkę producenta i wygląda to dosyć ciekawie, podają wszystkie możliwe parametry techniczne i jedyne co mnie trochę przeraziło to zużycie prądu, ale przy ogrzewaniu niestety musi takie być.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.