Alpecin szampon

Alpecin Szampon opinie, efekty, jakie daje

Nadmiernie wypadające włosy mogą skutecznie spędzać sen z powiek, szczególnie kiedy prowadzi to do przyspieszonego łysienia, zmory wszystkich mężczyzn i to niezależnie od ich wieku. Już same szacunki mogą wzbudzić przerażenie, mówiąc, że problem dotyczy już ponad połowy męskiej populacji, nie omijając niestety również i kobiet. Przedwczesne i zazwyczaj bardzo intensywne łysienie może stanowić co najmniej powód do zdenerwowania, lecz w wielu przypadkach kończy się to stresem, a nawet poważną depresją. Nie da się ukryć, że włosy stanowią istotny atrybut urody, dlatego do ich wyglądu, gęstości i zdrowia przywiązujemy aż tak dużą wagę, pielęgnując je, aby zatrzymać wszelkie niekorzystne zjawiska. Łysienie spotkało niestety i mnie, a na temat sposobów radzenia sobie z tą dolegliwością mógłbym już napisać książkę i mogę śmiało uważać się za specjalistę w tej dziedzinie. Przez dłuższy czas moich zmagań z wypadającymi włosami przekonałem się, że istnieje wiele metod, mniej lub bardziej skutecznych, które mogą powstrzymać ten proces, a próbowałem niemal wszystkiego. Stosowałem zarówno metody naturalne zalecane przez moją Mamę, jak i te, prezentowane mi przez specjalistów od leczenia tej przypadłości, w tym i trychologa, z którego pomocy na co dzień korzystam. Oprócz sposobów typowo medycznych, używania środków farmakologicznych, warto spróbować powstrzymać swoje łysienie z pomocą odpowiednio dobranych kosmetyków. Codzienna właściwa pielęgnacja włosów, przede wszystkim mycie leczniczymi szamponami może przynieść u wielu osób zadowalające efekty. Ja osobiście wypróbowałem szampon Alpecin, polecany przez moich znajomych, którzy podobnie jak ja walczą ze stale powiększającą się łysiną.

RANKING NAJLEPSZYCH TABLETEK NA WYPADANIE WŁOSÓW

Przyspieszone łysienie, poważny problem spotykający coraz młodszych mężczyzn

mężczyzna z zakolami

Jeszcze do niedawna, nie tylko w naszym społeczeństwie istniało przekonanie, że łysienie jest całkowicie naturalnym procesem, zwłaszcza u mężczyzn, przychodzącym wraz z upływem lat. Do pewnego momentu faktycznie tak było i spotykaliśmy się z tym zjawiskiem przede wszystkim u panów w średnim i starszym wieku. Wielu z nich potrafiło w pełni zaakceptować taki stan, po prostu ścinając krótko resztę włosów, a bardziej odważni decydowali się nawet na ogolenie głowy. Jednakże niektórzy panowie do końca usiłowali udowodnić światu, że z ich fryzurą nie dzieje się nic złego, a efektem ich działań były komiczne zaczeski czy pożyczki zaczesywane z tyłu lub boku głowy nieudolnie maskujące powiększającą się łysinę. W tamtych czasach po prostu nie podchodzono w naukowy sposób do tego problemu, na szczęście obecnie diametralnie się to zmieniło. Niestety jednocześnie zmienił się zasięg wiekowy tej choroby, a łysieją już nie tylko nasi ojcowie czy dziadkowie, coraz częściej na ulicach widzimy młodszych mężczyzn z przerzedzonymi włosami, nierzadko niemających nawet ukończonych 20 lat. Zanim więc sięgniemy po jeden ze sposobów poradzenia sobie z tym np. po szampon Alpecin, który opisze w dalszej części tekstu, warto wiedzieć, co jest przyczyną łysienia i jak skutecznie sobie z tym poradzić.

Jakie są najczęstsze przyczyny nadmiernego i przyspieszonego wypadania włosów

Na wstępie musimy sobie jasno powiedzieć, że łysienie nie jest zjawiskiem kosmetycznym, chociaż ma z nim wiele wspólnego, lecz bywa objawem poważnych chorób, zarówno samych włosów, jak i skóry głowy. Stwierdzenie, że włosów jest może nieco nieprecyzyjne, bo tak naprawdę chodzi o mieszki i cebulki włosowe, ale tak po prostu przyjęło się o tym mówić. Wypadanie codziennie pewnej ilości włosów nie powinno być powodem do zdenerwowania, jednak tylko pod warunkiem, że na szczotce lub grzebieniu znajdujemy ich nie więcej niż 100 – 150. Każde przekroczenie tej liczby musi już wzbudzić nasz niepokój, a jeśli zjawisko to zaczyna się powtarzać, czas znaleźć tego przyczynę. Zazwyczaj nie jesteśmy w stanie samodzielnie zdiagnozować, dlaczego nagle zaczęliśmy łysieć, lepiej skorzystać w tej sprawie z pomocy specjalistów, odwiedzić trychologa albo nawet lekarza dermatologa. Za pomocą odpowiednich profesjonalnych urządzeń obejrzą oni nasze włosy oraz skórę głowy i na podstawie uzyskanych wyników badania określą, co jest przyczyną wypadania tak dużych ilości włosów. W pewnym stopniu jesteśmy w stanie rozpoznać je nawet sami, zwłaszcza kiedy wynikają z naszych własnych zaniedbań, a przerzedzanie się gęstej dotychczas fryzury może być powodowane przez:

1. Zaniedbania w codziennej higienie włosów i skóry głowy

Żyjąc w ciągłym biegu, zapracowani i wiecznie zajęci, nie mamy często czasu we właściwy sposób zadbać o codzienną higienę włosów i skóry głowy. Nie mówię tu oczywiście o skrajnych, lecz niestety nadal często spotykanych przypadkach, kiedy ktoś za bardzo nie lubi się myć, ale o niewłaściwym myciu z użyciem źle dobranych kosmetyków. Najważniejsze są tu szampony, takie jak właśnie Alpecin, pełne składników odżywczych niezbędnych to tego, aby nasza fryzura długo zachowała gęstość, a skóra pełnię zdrowia. W szamponach, odżywkach czy maskach do włosów muszą bezwzględnie znaleźć się sprzyjające zdrowiu witaminy i minerały, witamina A, witamina C, witamina D, biotyna, cynk, krzem oraz selen. Przydadzą się też substancje powodujące szybszy odrost włosów np. kofeina. Podobnie, jak niewłaściwe mycie, na włosy źle działa też przesuszanie ich prostownicą oraz ciasne związywanie w przypadku, kiedy są długie. Z drugiej strony można też doprowadzić do nadmiernego przetłuszczenia włosów i skóry na głowie, co kończy się rozwojem trudnego w leczeniu łysienia łojotokowego.

2. Zaburzenia gospodarki hormonalnej organizmu, a zwłaszcza wydzielania testosteronu

Testosteron to najważniejszy męski hormon, którego ewentualne braki wpływają negatywnie nie tylko na problemy z potencją i erekcją. Odpowiedni poziom testosteronu decyduje również o stanie włosów, a niekiedy ulega on przekształceniu w dihydrotestosteron, czyli DHT, czynnik destrukcyjnie oddziałujący na mieszki włosowe. Pod jego wpływem dochodzi do zaburzenia ich pracy, a z czasem nawet do całkowitego obumarcia, co kończy się wypadaniem dużych ilości włosów. U mężczyzn do takiej niekorzystnej sytuacji dochodzi zazwyczaj w okresie andropauzy i skutkiem tego jest łysienie androgenowe.

3. Czynniki genetyczne, dziedziczenie skłonności do łysienia po starszym pokoleniu rodziny

Niewiele osób zmagających się z łysieniem nie zdaje sobie sprawy, że skłonności do tego można odziedziczyć po ojcu, a nawet i dziadku. Jest to więc zjawisko mogące być powodowane przez czynniki genetyczne, jeśli więc starsze pokolenie rodziny ma widoczną łysinkę, to musimy być przygotowani, że może to spotkać i nas, chociaż nie zdarza się w każdym przypadku.

4. Choroby, nie tylko dotykające bezpośrednio skóry głowy, ale i te, o podłożu psychicznym

Kolejnym czynnikiem mającym istotny wpływ na łysienie są współistniejące choroby rozwijające się w organizmie, niekoniecznie będące bezpośrednią przyczyną wypadania włosów. Jest to zazwyczaj ich objaw, występujący zwłaszcza w przypadku chorób autoimmunologicznych, takich jak np. toczeń rumieniowaty, albo schorzeń tarczycy, niedoczynności lub nadczynności tego ważnego gruczołu dokrewnego. Łysienie może być również powodowane przez dolegliwości natury psychicznej, przede wszystkim stres, często towarzyszący nam w życiu, którego objawy mają negatywny wpływ na cały organizm. Zdecydowanie uważajmy też na leki, które bierzemy na różne przypadłości, bo wiele z nich osłabia cebulki i mieszki, doprowadzając w rezultacie do wypadania włosa. Do takich specyfików należą między innymi leki hormonalne np. antykoncepcyjne czy preparaty brane na nadciśnienie tętnicze i inne choroby serca. Nie zalecamy oczywiście ich samodzielnego odstawienia, pamiętajmy, że nasze zdrowie jest ważniejsze od wyglądu fryzury.

5. Dieta, czyli nasz sposób odżywiania

Właściwy sposób odżywiania to temat poruszany na tej stronie w wielu wpisach, mający wpływ nie tylko na naszą masę ciała, ewentualną otyłość. Oczywiście odpowiednia dieta odchudzająca ułatwia walkę z nadwagą, lecz to, co jemy, rzutuje też bezpośrednio na stan naszych włosów. Zalecenia dietetyków są w tej sprawie jednoznaczne, z naszego codziennego menu bezwzględnie muszą zniknąć:

 • fast foody bogate w niezdrowe tłuszcze trans, które lepiej zastąpić tymi zawierającymi kwasy tłuszczowe Omega – 3;
 • niezdrowe przekąski, chipsy, ciastka i inne słodycze;
 • żywność wysoko przetworzona pełna zabójczych dla zdrowia konserwantów;
 • alkohol i inne używki. Szkodliwy jest także nadmiar kawy i herbaty, które warto zastąpić naparem z ostrokrzewu paragwajskiego, czyli yerba mate.

Alpecin – swoją moc czerpie z zawartości kofeiny

Alpecin szampon

To oczywiście nie wszystkie przyczyny naszego łysienia, jedynie te najczęściej spotykane, na które mamy pewien wpływ. Warto więc przemyśleć swoją codzienną dietę, zadbać o leczenie często niewykrytych chorób i starannie dobierać kosmetyki do pielęgnacji włosów. Jednym z nich jest właśnie szampon Alpecin mający, w założeniu producenta, działać dwuetapowo, z jednej strony powstrzymać wypadanie, a z drugiej przyspieszyć wzrost nowych włosów. Sprzyjać temu ma jego najważniejszy składnik aktywny, którym jest kofeina. Muszę przyznać, że o stosowaniu kofeiny na włosy usłyszałem po raz pierwszy, znałem ją dotychczas z suplementów pomagających w spalaniu tkanki tłuszczowej, o których zresztą możecie poczytać w naszym rankingu. Użycie jej w szamponie Alpecin nieco mnie zdziwiło, dlatego poszukałem więcej informacji na ten temat, sięgając nawet do stricte naukowych opracowań, badań prowadzonych w tej dziedzinie. Moje zdumienie jeszcze bardziej wzrosło, gdy przeczytałem, że naukowcy z jednego z niemieckich uniwersytetów potwierdzają, że kofeina istotnie wpływa na szybszy porost włosów. Przede wszystkim oddziałuje na skórę głowy, podstawę zdrowia cebulek i mieszków włosowych, dostarczając im dużych dawek energii niezbędnej do prawidłowego rozwoju. Jednocześnie kofeina przeciwdziała negatywnemu oddziaływaniu wspomnianego dihydrotestosteronu, chroniąc mieszki przed uszkodzeniem. W ten sposób powstrzymuje wypadanie włosów, zyskujących również lepszy wygląd, połysk, gładkość i wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne. Ma się to sprawdzać przy każdym rodzaju łysienia, łącznie z plackowatym, czy tym, o podłożu genetycznym. Oczywiście kofeina to nie jedyna substancja zawarta w Alpecin i znajdziemy w nim również:

 • panthenol, czyli prowitaminę B5, składnik wielu kosmetyków przeznaczonych do pielęgnacji włosów, odpowiedzialny przede wszystkim za ich prawidłowe nawilżenie. Dzięki temu unikniemy przesuszenia, co często kończy się łamliwością oraz kruchością włosa i jego wypadaniem;
 • Disodium Laureth Sulfosuccinate, nazywany też sulfobursztynianem, substancja myjąca, silna w działaniu, lecz jednocześnie łagodna dla skóry i niepowodująca jej podrażnień;
 • kwas cytrynowy o działaniu złuszczającym i usuwającym ewentualne przebarwienia skóry;
 • Zinc PCA, czyli pirolidynokarboksylan cynku, którego zadaniem jest powstrzymanie nadmiernego wydzielania sebum prowadzącego do przetłuszczania włosów i skóry głowy. Ma również działanie antybakteryjne, łagodzące podrażnienia, wykazuje skuteczność także w leczeniu trądziku;
 • witaminę B3, nazywaną niacyną lub witaminą PP, odpowiadającą za prawidłowe odżywienie włosów na całej ich długości, od cebulek aż po same końce.

Alpecin – nie do końca spełnił moje wymagania

Producent jak zawsze zachwala swój produkt jako unikalny, o składzie dobranym tak, aby włosy otrzymały wszystkie niezbędne składniki, umożliwiające ich szybkie odrastanie. Szampon ma niebieską barwę, jest gęsty, a zapach jednoznacznie kojarzy się z produktem dla mężczyzn, choć znika trochę zbyt szybko. Pieni się dobrze, łatwo rozprowadza i spłukuje, a na skórze pozostawia przyjemne uczucie chłodu. Jednak po kilku użyciach pojawiło się uciążliwe mrowienie, a włosy wydały mi się jeszcze bardziej przetłuszczone i wbrew temu, co twierdzi na swojej stronie producent, trudno je było rozczesać. Jeśli chodzi o tak reklamowany ich wzrost, to po raz kolejny się rozczarowałem i niestety Alpecin nie spełnił moich wymagań w tej kwestii. W kilku miejscach mojej łysiny pojawił się co prawda niewielki meszek, lecz jak na tak szumne zapowiedzi, było ich zdecydowanie zbyt mało, a przetłuszczanie spowodowało dodatkowo powstanie łupieżu. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że działanie tego szamponu jest inne dla każdej stosującej go osoby i dlatego nie mogę wystawić mu jednoznacznie negatywnej oceny. Mówię więc tylko o tym, jak zadziałał w moim przypadku, z czego nie jestem do końca zadowolony i dlatego poszukałem innego rozwiązania problemów z moim łysieniem.

Suplementy diety, rozwiązujące wszystkie problemy z włosami

Stosowanie kosmetyków może i daje pewne rezultaty, ale nigdy nie zastąpią one właściwej suplementacji organizmu. Zresztą znudziło mnie używanie szamponów leczniczych, odżywek czy tak popularnych wcierek o podobnym działaniu. Z rozmów ze specjalistami wywnioskowałem, że źródło problemu tkwi wewnątrz mojego organizmu, a wypadanie włosów jest tylko jego zewnętrznym objawem. Dowiedziałem się też, że potrzebują one do intensywnego wzrostu wielu substancji odżywczych, a zamiast dostarczać każdą z nich osobno, najlepiej wybierając preparat z rankingu tabletek przeciw łysieniu. Są one całkowicie bezpieczne w użyciu, a ich skład skomponowano ze sprawdzonych substancji, również takich komponentów, jak:

Wyciąg z pokrzywy zwyczajnej

pokrzywa zwyczajna

Rośliny mającej chyba najszersze zastosowanie lecznicze spośród wszystkich rosnących na polskich łąkach czy w ogrodach. Już dawno przestano ją uważać za pospolity chwast, używając jako składnik wielu preparatów medycznych, także tych, zapobiegających wypadaniu włosów. Pokrzywa ma niezwykle bogaty skład to umożliwiający, a najważniejsze w niej są:

 • duża dawka minerałów, na czele z niezbędnym dla zdrowia włosów cynkiem oraz krzemem, wspieranymi także przez żelazo, potas i fosfor;
 • witamina B1 (tiamina), regulator wydzielania sebum, powstrzymująca nadmierny, niekontrolowany łojotok;
 • witamina B2 (ryboflawina), nadająca włosom odporność na niekorzystne czynniki zewnętrzne, zwłaszcza atmosferyczne, wilgoć, wiatr czy słońce;
 • witamina B5 (kwas pantotenowy), biorąca udział w syntezie keratyny, materiału budulcowego naszych włosów, odpowiedzialna również na ich odżywienie;
 • witamina A, mająca wpływ na przebieg metabolizmu komórek skóry głowy, przeciwdziałająca przesuszaniu włosów i powstrzymująca ich nadmierne wypadanie;
 • witamina C, kwas askorbinowy, kolejny składnik bezpośrednio odpowiedzialny za wytrzymałość włosów, przede wszystkim na uszkodzenia mechaniczne, jednocześnie regulator produkcji kolagenu, substancji budującej nie tylko włosy, ale i większość innych tkanek naszego organizmu.

Wyciąg ze skrzypu polnego

skrzyp polny

Dostarczający włosom krzemu, jednego z dwóch najważniejszych dla nich minerałów. W tym przypadku ma on powstać uwodnionej krzemionki szybko wnikającej we włosy i poprawiającej ich uszkodzoną strukturę. Dzięki temu przestają być kruche i łamliwe, a uzyskana wytrzymałość pozwala powstrzymać ich wypadanie. Skrzyp polny dba również o wygląd włosów, nadając im wyjątkowej estetyki, połysku i miękkości, zapobiegając jednocześnie rozdwajaniu się końcówek, przeciwdziałając jednocześnie powstaniu łupieżu.

L-cysteina i tauryna

Dwa aminokwasy, z których pierwszy jest wytwarzany przez nasz organizm, a niedobory drugiego musimy regularnie uzupełniać wraz z pożywieniem albo suplementami diety. L-cysteina odpowiada przede wszystkim za produkcję keratyny oraz innych białek budujących nie tylko włosy, ale i pozostałe tkanki. Warto ją także docenić za działanie zapobiegające rozwojowi stanów zapalnych skóry oraz jako przeciwutleniacza, eliminującego z organizmu zagrażające mu wolne rodniki. To dzięki tej właściwości pozwala zapanować nad naturalnymi procesami starzenia się skóry, co ma niebagatelne znaczenie także dla powstrzymania łysienia. Tauryna także wspomaga syntezę keratyny, detoksykuje organizm, przyspiesza regenerację po wysiłku, wzmacnia osłabione mieszki włosowe, chroniąc je przed wpływem DHT.

Biotyna, czyli witamina B7

Nazywana także witaminą H, odpowiedzialna nie tylko za wygląd i zdrowie naszych włosów, chociaż aktywnie biorąca udział w prowadzących do tego procesach. Jej głównym zadaniem jest regulacja poziomu wydzielania sebum, pracy odpowiedzialnych za to gruczołów łojowych, pozwalając uniknąć przykrego w skutkach przetłuszczania się skóry także na głowie. Biotyna dba także o prawidłowy rozwój cebulek włosowych odwdzięczających się szybkim wzrostem mocnych i stuprocentowo zdrowych włosów.

ZAPOZNAJ SIĘ Z RANKINGIEM TABLETEK PRZECIW ŁYSIENIU

Źródła:

Zobacz także:
Matcha Extreme – naturalny suplement diety pozwalający schudnąć szybko i bezpiecznie
Keto Probiotix – dzięki zjawisku ketozy zgubisz wszystkie zbędne kilogramy
Nootronin – suplement diety wspomagający funkcjonowanie mózgu
Nicosadio – plastry, dzięki którym skończysz z paleniem papierosów
Keto Coffee Premium – suplement diety wspierający odchudzanie z siłą ketozy

About The Author

1 thought on “Alpecin Szampon opinie, efekty, jakie daje”

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.